„Co to je za dementy?“ Redaktorka ČT zveřejnila VIDEO se skupinou demonstrujících na Kavčích horách. A pražští novináři se dobře baví

24.12.2018 12:00

Redaktorka České televize Mariana Kopecká zveřejnila na sociální síti Twitter video, které natočila na Kavčích horách. V něm zachycuje hrstku protestujících lidí před Českou televizi, aby se s hrůzou podělila o to, co skandují. A ostatní novináři se baví.

„Co to je za dementy?“ Redaktorka ČT zveřejnila VIDEO se skupinou demonstrujících na Kavčích horách. A pražští novináři se dobře baví
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova České televize
reklama

Kopecká na Twitteru uvádí, že její harmonizaci na čas svátků jí protestující svými výkřiky pěkně překazili. „To se tak člověk pomalu ladí na sváteční čas... A pak se před odchodem z práce dozví, že si ho ‚vydržuje Bakala‘, lže” a ‚bere měsíčně 250 tisíc‘,“ postěžovala si na sociální síti a přiložila krátký videozáznam jako důkaz.

 

 

Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. Bývalý editor Lidových novin a nyní člen redakce Televize Seznam Vojtěch Gibiš moderátorce poradil, že pokud tak vysoké částky nebere, ať udělá změnu. „Miláčkové... A pokud neberete 250 tisíc, pojďte za námi k Sorosovi :),“ napsal.

Na jeho komentář promptně reagoval redaktor Deníku Referendum Petr Kubala se slovy, že vzhledem k tomu, kolik lidí odešlo z České televize do Seznamu, očekává, že tam platí Bakala minimálně dvakrát tolik.

Gibiš jej ale opravil, že je neplatí Bakala, ale již zmíněný Soros! „Bakala platí ČT,“ zdůraznil znovu.

Do diskuse se zapojil také Lukáš Prchal z Deníku N (dříve působil v Aktuálně.cz) s poznámkou, že by si Kopecká stejně měla říct o víc. „Za tyhle peníze bych ani nevstával...,“ dodal s tím, že tohle ji přece nemůže rozházet.

„Co to je za dementy?“ nebral si po zhlédnutí videa s protestujícími lidmi skandující hesla ‚ČT lže‘ servítky redaktor Hospodářských novin Jaroslav Krejčí.

Někteří twitteroví uživatelé Kopeckou chválí za to, že svou práci dělá dobře a takový plat by jí naopak přáli, zejména když to prý můžou z našich daní brát lidi, jako je Ťok nebo Schillerová.

Našli se však i tací, kteří s protestujícím souhlasili, že ČT lže. „Kolik chcete příkladů, že ČT zcela záměrně neinformuje pravdu? Stačí třeba brexit?“ poznamenal Michal Fišer. „To vám to někdo musel říct až při odchodu z práce?“ rýpnul si Pavel Bárta. Milan Kader se zase podivoval tomu, že Kopecká pracuje pro Českou televizi a ještě se něčím takovým „chlubí“.

V souvislosti s pravdivými či nepravdivými informacemi se dostala v diskusi řeč i na Parlamentní listy. „Už o tom psaly PL?“ zajímal se závěrem komentující Jiří Karásek. „Viděl bych to tak na 2 - 3 tisíce demonstrantů. Po pravdě,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co bude

20:05 Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co bude

Není snad v České republice profese, která by nebyla covidem-19 nějakým způsobem ovlivněna. Zasažení…