„Drzost!“ Kavárníci nerozdýchali, že jim pustili Zemana s Klausem

18.11.2023 8:00 | Monitoring

Páteční televizní vystoupení exprezidentů Václava Klause a Miloše Zemana v rámci výročí 17. listopadu 1989 vyvolalo v řadách jejich odpůrců nemalé rozhořčení a dá se říci, že bývalé prezidenty kavárníci nerozdýchali. Padala nejen ostrá slova na adresu někdejších hlav našeho státu, ale schytala to také CNN Prima News za to, že jim v tento významný den dala prostor vyjádřit jejich názory na listopadové události.

„Drzost!“ Kavárníci nerozdýchali, že jim pustili Zemana s Klausem
Foto: CNN Prima NEWS
Popisek: Václav Klaus a Miloše Zeman společně v debatě televize CNN Prima NEWS

Bývalí prezidenti si během debaty zaměřené k 17. listopadu, vedené moderátorkou Terezií Tománkovou, poměrně dobře notovali. Václav Klaus uvedl, že tento den neslaví a že „nám byly ukradeny symboly“. Prohlásil, že Česko ztratilo skutečný parlamentní systém a strany se snaží být jen blízko moci.

Miloš Zeman sdílel přesvědčení, že násilné potlačení studentské demonstrace komunistickou policií 17. listopadu 1989 nebylo masakrem. Národ podle něj povstal až po dezinformaci o „fiktivním“ úmrtí jednoho ze studentů. 

Shodovali se v názoru na „nastupující cenzuru“ či na „novodobou totalitu“, mj. v podobě zelené ideologie. Během rozhovoru si také vyměnili svá telefonní čísla.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Konečně, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuseoptimista70 , 18.11.2023 9:15:45
debata na kterou jsem se dokázal dívat do konce! Se slzou v oku budeme na oba vzpomínat! To ještě byli politici, ne jako dnešní politikáři!

|  28 |  0

Další články z rubriky

Chcíplá stávka. Vyrazí do boje za ČT kádry od Jourové?

17:50 Chcíplá stávka. Vyrazí do boje za ČT kádry od Jourové?

ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Umrněné“. Letošní protesty za Českou televizi jsou podle Zdeňka Zbořila, pam…