„Fiala lže.“ Petr Holec se pustil do premiéra. Jde o přijetí v Bílém domě

18.04.2024 15:02 | Komentář

Premiéru Fialovi prý prošla další lež, tentokrát k jeho cestě do USA za prezidentem Bidenem. Ve svém pravidelném komentáři Čistý řez to píše Petr Holec. Novináři podle něho pouze bezmyšlenkovitě přebírají vládní zdroje. „Média ochotně převzala i fialovskou směšně cinknutou interpretaci o tom, že svou cestou do Bílého domu vrátil Česko na Západ,“ uvádí komentátor.

„Fiala lže.“ Petr Holec se pustil do premiéra. Jde o přijetí v Bílém domě
Foto: Youtube
Popisek: Politický komentátor Petr Holec

Cesta premiéra Petra Fialy do americké metropole za tamním prezidentem Joem Bidenem bohatě pokryla veškerá česká média. Podle komentátora Petra Holce však selhala v tom, že nekriticky převzala všechno, co Fiala nebo lidé o návštěvě v Oválné pracovně tvrdili. 

Anketa

Vnímáte Izrael jako spojence České republiky?

23%
72%
hlasovalo: 17746 lidí

„Tak jsme s premiérem Petrem Fialou díky jeho cestě do Ameriky právě zažili druhý listopad 1989. Nebo aspoň podle vládních médií, která cestu vykreslila přesně podle Fialových slov: tedy že se Česko vrátilo kamsi na Západ, kde... Ano, kde už jsme byli dávno předtím. To ale nevadí. Fialovi jeho stále drzejší lhaní prochází jen proto, že mu to dovolí média. Jejich reportéři a komentátoři jen poslušně přebírají vládní ‚narativy‘, jak narativy říkají fialovci,“ míní Holec.

  • Celý komentář Čistý řez Petra Holce ZDE.

Tvrzení o navrácení České republiky na Západ je podle jeho slov nesmyslné, protože by nás nejdříve musel někdo ze Západu vyvést. Jenže ani Fialův předchůdce v křesle premiéra Andrej Babiš ani náznakem nechtěl, aby naše země opustila oba institucionální pilíře Západu, tedy EU a NATO.

„Navíc i Babiš měl tu čest setkat se s americkým prezidentem. Jen to nebyl dřímající Joe Biden, jemuž možná zůstal Fiala zahalen v senilní mlze, ale jeho razantnější předchůdce Donald Trump. A právě on mimochodem posílil vojenskou podporu východní hranice NATO, i když o něm americká média permanentně lžou úplně stejně jako ta česká o Babišovi,“ konstatuje Petr Holec.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radim Panenka

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

Dotace pro zemědělce

Dobrý den, ANO je prý proti tomu, aby získávání dotací pro zemědělce bylo navázáno na ekologické prvky. Zajímá mě proč jste proti? Vychází to z nějakého průzkumu, který dělal irozhlas. Na jednu stranu mi to přijde docela logické, ale nevím teda, co je těmi ekologickými prvky myšleno a zas je fakt, ž...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Fyjala nikdy nebyl vlastencem, ale dnes už všude kope jen za sebe., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusesinus , 18.04.2024 16:45:02
Ubohý politolog si nevážil svého univerzitního kroje a začal si sám sebe cenit natolik, že už by to všem mohl ukázat, jak to má chodit. No tak ukazuje ... díky volbám plným právem. Na druhou stranu je třeba ocenit, že přestal oblbovat studenty svým vlivem. Bohužel, oblbnul voliče a ti teď jásají gratulují si k premierovi světa přímo v Práglu. Jen si neuvědomují, že tento člověk pochopil, že je pro vlastní národ odepsaný a začal kopat jen pro sebe na mezinárodní úrovni. Tak kam půjde hrabat bakšiš po skončení ve funkci? No jedině do paláců EU nebo NATO. Tam ho pusinkují. Nehrozí, že by ho preferovaly USA, to jen přijetí nemocným prezidentem ho mělo postrčit k vyšším metám jinde, než doma. Tak schválně, kde tento karierista skončí....

|  16 |  0

Další články z rubriky

Táňa Pauhofová, Vica Kerekes a Magda Vášáryová posílají vzkaz do Česka. Vlivným lidem

17:20 Táňa Pauhofová, Vica Kerekes a Magda Vášáryová posílají vzkaz do Česka. Vlivným lidem

Herečka, bývalá politička a diplomatka Magda Vášáryová, herečka Vica Kerekes i Táňa Pauhofová patří …