Grebeníček napsal stať o lidských právech. Ano, vážně. Američanům se líbit nebude

30.03.2015 14:28

Komunistický poslanec Miroslav Grebeníček v komentáři pro stranický tisk Haló noviny uvádí, že původcem válečného konfliktu na Ukrajině jsou Američané, Severoatlantická aliance a EU, nikoli Rusko. Grebeníček takovou politiku označuje za barbarskou a kriminální. Pokud ji nezastavíme, může být prý cestou do pekel.

 Grebeníček napsal stať o lidských právech. Ano, vážně. Američanům se líbit nebude
Foto: kscm.cz
Popisek: Miroslav Grebeníček, poslanec KSČM
reklama

Grebeníček v komentáři pro Haló noviny uvádí, že na prahu třetího tisíciletí se ukázalo, že lidská práva rozhodně nejsou univerzální. „Lidská práva jako pojem byla péčí USA a jejich nejlepších spojenců privatizována. Už neplatí ani jejich univerzalita, ale ani nároky národů a kultur na svébytnost a kulturní, politickou nezávislost,“ myslí si komunistický poslanec.

Hrubým ekonomickým, politickým, a když se to tržně vyplatí, i vojenským násilím je prý mezinárodnímu společenství vnucován takzvaný severoatlantický systém jediných správných hodnot a pravidel. Dokladem toho jsou dle Grebeníčka události na Ukrajině. Původcem válečného konfliktu v této východoevropské zemi jsou prý totiž Američané, Severoatlantická aliance a EU, nikoli Rusko.

Grebeníček s takovou politikou nesouhlasí. Může být prý cestou do pekel. „Plány i praktické kroky USA a jestřábů z NATO s cílem postavit Ukrajinu proti Rusku a posunout nejen politický a ekonomický vliv velmocí NATO, ale i vojenské pozice USA a paktu až na hranice s Ruskou federací, to může být cesta k nedozírným následkům. Vyhovovat taková barbarská a v důsledcích kriminální politika nemůže nikomu rozumnému. Je tedy nutné nahlas připomínat, že taková politika, pokud ji nezastavíme, může být cestou do pekel,“ varuje Grebeníček.

Celý komentář k přečtení ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: luš
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Paní redaktorko, je mi to trapné opakovat... Tvarůžková ve studiu ČT dorážela na Křečka, aby promluvil o Romech

21:20 Paní redaktorko, je mi to trapné opakovat... Tvarůžková ve studiu ČT dorážela na Křečka, aby promluvil o Romech

Hostem pořadu Interview ČT24 byl nový veřejný ochránce práv Stanislav Křeček. Vyjádřil se k polariza…