„Islám do Německa nepatří,“ pronesla vlivná německá politička. A zmínila přitom i hitlerovský nacismus

18.08.2017 10:18

Alternativa pro Německo (AfD) se od začátku svého vzniku potýká ze strany liberálních médií a svých politických odpůrců s nálepkami „extremisté“ a „populisté“. Europoslankyně Beatrix von Storková se snaží v rozhovoru pro BBC taková označení vyvracet.

„Islám do Německa nepatří,“ pronesla vlivná německá politička. A zmínila přitom i hitlerovský nacismus
Foto: Hans Štembera
Popisek: Berlín, ilustrační foto

Měsíc před volbami je téměř jisté, že se euroskeptická a „protiuprchlická“ AfD poprvé ve své krátké historii protlačí do Bundestagu. Ostatně stejně úspěšně se straně vzniklé teprve před čtyřmi lety vedlo i ve všech volbách, které se konaly v posledních měsících v jednotlivých spolkových zemích. Ačkoli strana patrně nezíská dvojciferný výsledek, jak tomu napovídaly loňské průzkumy veřejného mínění, i aktuálních přibližně sedm až devět procent bude pro AfD úspěchem.

Europoslankyně a po Frauke Petryové druhá nejmocnější členka strany Beatrix von Storková odmítá, že by politika její strany využívala obdobné slogany jako nacisté. „Naše přistěhovalecká politika nemá nic společného s Adolfem Hitlerem. My pouze říkáme, že islám do Německa nepatří, což je historický fakt. Jsme zcela přesvědčeni, že by naše společnost neměla být čím dál tím víc ovlivňována islámem.“

Celý text v angličtině je ZDE.

„Takový vývoj si prostě nepřejeme. Ale něco takového přece nemůžete nazývat nacistickou ideologií. Ani když tady argumentujete našimi slogany „Naše země, naše vlast“ či „Noví Němci? Vytvoříme si je sami“, tak to na věci nic nemění. Je naprosto normální, když nechceme, aby byli Němci nahrazeni příslušníky jiných národností. Skutečně nechápu, proč by měl někdo naše postoje spojovat s nacistickým obdobím.“

„Nemůžete po nás chtít, abychom zpřetrhali nejužší vazby s naší zemí. Stejně tak není možné, abychom se vzdali našich zažitých pořádků a museli se soustředit pouze na přijímání dalších milionů migrantů z důvodu naší historie ve 30. a 40. letech minulého století. Skutečně po nás nemůžete chtít, abychom se vzdali naší kultury a historie. To přece není možné,“ odmítla rázně šestačtyřicetiletá vévodkyně z Oldenburgu.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ne. To není možné! Ester Ledecká i po ohromném úspěchu terčem redaktora Českého rozhlasu

21:10 Ne. To není možné! Ester Ledecká i po ohromném úspěchu terčem redaktora Českého rozhlasu

Dechberoucí závěrečný ceremoniál dnes ukončil zimní olympijské hry v korejském Pchjongčchangu. O „ro…