„Islám je tolerantní a muslimové jsou přínosem pro naši zemi.“ Takto promluvil vlivný spojenec Merkelové a přišel výprask

25.05.2017 20:44

Krev obětí teroristického útoku v Manchesteru stačila sotva uschnout a německý ministr financí Wolfgang Schäuble bez rozpaků chválí islám a libuje si, jak mohou muslimové celou zemi obohatit. Diskuze pod článkem v deníku Die Welt však nasvědčuje, že vlivný politik z vládnoucí CDU mezi obyčejnými Němci příliš pochopení nenašel.

„Islám je tolerantní a muslimové jsou přínosem pro naši zemi.“ Takto promluvil vlivný spojenec Merkelové a přišel výprask
Foto: Hans Štembera
Popisek: Berlín, ilustrační foto

V Německu podle zpravodajských služeb působí přes osm tisíc salafistů, tedy radikálních islamistů, kteří usilují o vytvoření chalífátu. Od začátku migrační krize se staly stovky německých žen terčem obtěžování a znásilnění ze strany mladých Afghánců, Syřanů či obyvatel afrického kontinentu. Zemi stojí přijetí více než milionu uprchlíků stovky milionů eur; a jen malá část migrantů se dokáže zařadit do pracovního trhu a úspěšně se integrovat.

Za posledních několik měsíců došlo v Německu k několika teroristickým útokům, za které nesou beze zbytku odpovědnost migranti z muslimských zemí. Zprávy z uprchlických táborů hlásí, že zejména muslimští muži jsou nesnášenliví ke křesťanům, homosexuálům a dalším menšinám. Přesto je Schäuble přesvědčen, že tito lidé s naprosto rozdílnými hodnotami jsou pro jeho zemi přínosem a vidí na příchodu dalších muslimů jen samá pozitiva.

„Islám zahrnuje mnoho pozitivních hodnot, jako je pohostinnost a tolerance. Křesťané i příslušníci dalších náboženství by se od nich mohli učit. V Německu žije mnoho muslimů. Taková je prostě realita. Kdo by ji snad chtěl popírat, nemá v politice co dělat,“ konstatoval dle deníku Die Welt ve vysílání rozhlasové stanice Deutschlandfunk velký spojenec kancléřky Angely Merkelové a dodal, že islám samozřejmě patří do Německa.

Schäubleho slova přicházejí v době, kdy se vládní CDU v průzkumech značně odpoutala od svého koaličního partnera SPD a jen málokdo pochybuje, že křesťanští demokraté uspějí v podzimních volbách do Bundestagu. Ačkoli politika otevřených hranic způsobila Angele Merkelové a spol. značný propad popularity a naopak růst opoziční Alternativy pro Německo, vzhledem k vítězství ve třech spolkových volbách sebevědomí strany opět narostlo.

Účastníci internetové diskuze v deníku Die Welt s ministrem financí v jeho pohledu ve většině případů nesouhlasí. „Dneska je přece 25. května a ne apríla,“ podivuje se Emir O. slovům ministra o tolerantním islámu. Hardy J. doporučuje Schäublemu, aby šel o svém pohledu na islám a muslimy pohovořit s pozůstalými po 22 obětech teroristického útoku v Manchesteru. „Já opravdu nevím, jestli se mám smát, nebo plakat,“ píše zase Torsten M. Jiní posílají brzy pětasedmdesátiletého politika rovnou do důchodu.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Josef Provazník

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Publicista čte varovné signály: Petr Fiala? Metody bolševika, vlajka EU v zádech značí vazalství. A teď Babiš...

18:15 Publicista čte varovné signály: Petr Fiala? Metody bolševika, vlajka EU v zádech značí vazalství. A teď Babiš...

„Babiš je sice neslušný, ale nikdo lepší není. Obecné hodnocení politika vychází pro Babiše dobře pr…