Společnost na obranu svobody projevu (SOSP, kterou spoluzakládal tvůrce počítačových her Dan Vávra) v závěru listopadu uspořádala slavnostní večer, na němž předala ceny těm osobnostem, které z pohledu členů společnosti důsledně hájí svobodu projevu i v dnešních časech.
Jednu z cen předával i Zoltán Szalai, který na pódiu také prozradil, jak se bránit všemožným tlakům ze strany Bruselu, které podle vlastních slov cítí.
„Pravděpodobně byste měli jít cestou Maďarska. Vaši politici, vaše občanská společnost, vaše univerzity, vaše média nebo alespoň část z nich, by měli projevit dostatek sebevědomí. Pokud my konzervativci věříme, že kráčíme po správné cestě, pokud věříme, že říkáme pravdu, pak se nám přece nemůže nic stát. A já myslím, že skutečně jdeme po správné cestě,“ konstatoval.
A hned pokračoval.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.


_profil_top.jpg)
