„Je čas vyléčit Ameriku!“ Biden vystoupil se smířlivým projevem. Oslovil přímo i podporovatele Trumpa

08.11.2020 4:59

Demokrat Joe Biden vystupil se svým avizovaným prvním projevem poté, co byl americkými médii označen za vítěze prezidentských voleb, protože si zajistil většinu ve sboru volitelů. Ti budou rozhodovat o budoucím prezidentovi. Biden poděkoval svým voličům a smířlivě se obrátil i na podporovatele Donalda Trumpa. Zároveň představil své programové priority, jimiž jsou boj s nákazou covid-19, klimatické změny a řešení problematiky rasismu v USA.

„Je čas vyléčit Ameriku!“ Biden vystoupil se smířlivým projevem. Oslovil přímo i podporovatele Trumpa
Foto: Repro Wikipedia
Popisek: Joe Biden - kandidát na prezidenta USA za Demokraty
reklama

První povolební projev Joea Bidena přenášela média z Wilmingtonu ve státě Delaware. „Lid tohoto národa promluvil. Dal nám jasné vítězství, přesvědčivé vítězství,“ prohlásil z pódia úvodem Biden.

„Budu prezidentem, který nechce rozdělovat, ale spojovat,“ pokračoval téměř 78letý demokrat, který si podle projekcí médií zajistil křeslo v Bílém domě díky vítězství v Pensylvánii, kde při sčítání hlasů dlouho zaostával za svým soupeřem a současných prezidentem Donaldem Trumpem.

Anketa

Jste pro umožnění korespondenčního hlasování při volbách v České republice?

4%
96%
hlasovalo: 18587 lidí
Následně se obrátil i na podporovatele současného prezidenta, republikána Donalda Trumpa. "Pojďme si dát navzájem šanci. Je na čase nechat stranou drsné řeči, ubrat plyn, navzájem se znovu poslouchat. Je čas vyléčit Ameriku,“ dodal. Američané si podle něho přejí, aby demokraté a republikáni spolupracovali.

Biden oznámil, že chce už v pondělí jmenovat tým vědců a dalších odborníků. Jejich úkolem bude navrhnout strategii jeho budoucí administrativy pro boj s koronavirem. Zopakoval také, že se hodlá v prezidentském úřadu věnovat klimatickým změnám a systémovému rasismu v USA. Jeho budoucí vláda by pak podle jeho slov měla reflektovat etnické složení Spojených států.

Na pódiu před Bidenem vystoupila jeho viceprezidentská kandidátka Kamala Harrisová, která bude první ženou v podobně vysoké funkci v historii USA. Bidena označila za „léčitele a sjednotitele“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zaprodanče umělče!” Tomáš Klus vyšetřil Vrbětice. Ten dopadl

16:32 „Zaprodanče umělče!” Tomáš Klus vyšetřil Vrbětice. Ten dopadl

Dezinformátoři vyrábějí mlhu, aby zakryli oficiální verzi vrbětických událostí. Poznáte je podle toh…