„Jednou jim to prošlo, udělají to zas! Horská služba by měla mít pistole!“ Lyžovačka v Bedřichově se změnila v peklo. Už zase

11.01.2021 15:35 | Zprávy

REPORTÁŽ Naštvaní byli řidiči, kteří vyrazili o víkendu do jizerskohorského Bedřichova. Tedy ti, co tam přijeli v době, kdy byl vjezd pro osobní auta uzavřen. Což bylo v sobotu šest hodin, v neděli o něco kratší čas. Na vině tohoto dopravního kolapsu byla hlavně neukázněnost a pohodlnost řidičů, kteří zablokovali vjezd ke vzdálenějšímu parkovišti, které úplně zaplněné nebylo. Důvodem, proč řidiči neradi zajíždějí na toto vzdálenější parkoviště, je fakt, že by pak museli jít kousek pěšky, než by se dostali na běžkařské trasy. Nadávky by tedy měly směřovat k nim. Víkendový stav však zde není nijak výjimečný, opakuje se pravidelně každý rok.

„Jednou jim to prošlo, udělají to zas! Horská služba by měla mít pistole!“ Lyžovačka v Bedřichově se změnila v peklo. Už zase
Foto: Oldřich Szaban
Popisek: V Bedřichově je start i cíl slavného běžkařského závodu Jizerská padesátka

Bedřichov je vstupní branou do Jizerských hor, v zimě je českou Mekkou běžeckého lyžování, ostatně je zde start i cíl slavného závodu Jizerská padesátka. Leží nad Jabloncem nad Nisou i Libercem. Z obou měst je sem i výborné spojení městskou hromadnou dopravu. Není tedy divu, že za příznivých sněhových podmínek se zde sportumilovní lidé kupí a hromadí ve větším množství. Autor těchto řádků navštívil tuto obec předposlední den minulého roku a druhý den roku letošního. To ještě zde bylo sněhu málo. Přesto už tehdy byl Bedřichov dost zaplněný. Lidé s malými dětmi zde hojně bobovali a sáňkovali, i proto, že v nižších polohách sníh ještě nebyl.

Když však později sníh připadl, začaly na Bedřichov jako každý rok najíždět houfy běžkařů. A situace vyvrcholila o tomto víkendu. „Byla jsem tu v sobotu od sedmi ráno, to jsem ještě zaparkovala. Pak už to bylo horší,“ konstatovala Jana Pšeničková z Liberce. I díky brzkému příjezdu se s naštvanými reakcemi nesetkávala a spíše si pochvalovala výborné sněhové podmínky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

13:33 Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

Režisér Igor Chaun varuje před migračním paktem, který nedávno vstoupil v platnost. Podle něj není j…