„Jiří Drahoš? Ten má více tváří,“ padlo tajemně na VIDEU

2. 8. 2018 9:47

Vědkyně a senátorka Eva Syková se v rozhovoru pro XTV.cz s Lubošem Xaverem Veselým vyjádřila k neúspěšnému prezidentskému kandidátovi Jiřímu Drahošovi. „Je člověk více tváří,“ řekla mimo jiné.

„Jiří Drahoš? Ten má více tváří,“ padlo tajemně na VIDEU
Foto: senat.cz
Popisek: Senátorka Eva Syková
reklama

Syková bude v nadcházejících volbách znovu kandidovat, utká se s Jiřím Drahošem. Mužem, jenž ji „vyhodil z práce“. „Jiří Drahoš je člověk více tváří. Soupeřila jsem s ním i o předsednictví Akademie věd. Lidé do takových funkcí, jako jsou předsedové Akademie věd, jsou nominováni proto, že nejsou příliš silní, nemají příliš vlastních názorů. A to je tento příklad,“ zmínila Syková.

Fotogalerie: - Přehlídka moci

Den ruského námořnictva v Sevastopolu na Krymu
Den ruského námořnictva v Sevastopolu na Krymu
Den ruského námořnictva v Sevastopolu na Krymu
Den ruského námořnictva v Sevastopolu na Krymu
Den ruského námořnictva v Sevastopolu na Krymu
Den ruského námořnictva v Sevastopolu na Krymu

Anketa

Je slušné doufat, že Miloš Zeman brzy umře?

hlasovalo: 17523 lidí

„Mnoho svých názorů nemá, naslouchá svým rádcům a zbavuje se protivníků,“ sdělila Syková s tím, že Drahoš ji odvolal z funkce ředitelky na základě reportáže Reportérů České televize. „Ta se málo zakládala na pravdě,“ dodala Syková, že Drahoš musel mít svůj postup připravený. Syková se následně nechala zaměstnat u slovenské Akademie věd, kde mimo jiné nyní získala grant na studium Alzheimerovy choroby.

Video najdete ZDE.

Syková se následně vyjádřila i ke zdravotnímu stavu prezidenta Zemana. „Prezident Zeman má diabetickou neuropatii, ze které se může vyvinout diabetická noha,“ řekla Syková.

Ta bude nyní kandidovat do Senátu za hnutí ANO, i když v minulosti kandidovala s podporou sociální demokracie. „Když jsem kandidovala v roce 2012, žádné ANO neexistovalo. Chtěla jsem něco změnit a prosazovala jsem program ČSSD. Až dosud jsem ČSSD prosazovala. Sociální demokracie má velmi podobný program s hnutím ANO, které mi nabídlo kandidaturu na Praze 4,“ řekla Syková, jež mimo jiné považuje za vhodné podpořit vládu hnutí ANO Andreje Babiše.  

„Když se podíváme, kolik bylo po revoluci ve vládě členů komunistické strany, tak je kritika Andreje Babiše relativní. Vždycky jsem bránila lidi, kterým se děje nespravedlnost. Dokud není odsouzen a je tady ta hysterie, je potřeba tu vládu podpořit,“ uzavřela s tím, že by se současné koalici zkrátka měla dát šanci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Křeček přitvrdil: Integrace Romů je problémem celé evropské civilizace

20:40 Křeček přitvrdil: Integrace Romů je problémem celé evropské civilizace

Ombudsman Stanislav Křeček tvrdí, že problém diskriminace Romů v české společnosti není veliký. „Roz…