„Kdyby hloupost nadnášela, Nora Fridrichová je kosmonaut.“ Hrad pomstil Jaromíra Jágra. Peprně

7. 5. 2019 13:31

Hrad se ostře ohradil proti tomu, jak o cestě Jaromíra Jágra do Číny, kam doprovodil prezidenta Miloše Zemana, informovala Nora Fridrichová v pořadu 168 hodin České televize. Ovčáček se Fridrichové vysmál.

„Kdyby hloupost nadnášela, Nora Fridrichová je kosmonaut.“ Hrad pomstil Jaromíra Jágra. Peprně
Foto: Facebook Rytíři Kladno
Popisek: Jaromír Jágr
reklama

Pořad 168 hodin České televize, moderovaný Norou Fridrichovou, pojal výklad cesty prezidenta Miloše Zemana a Jaromíra Jágra do Číny po svém. Reportáž ČT poukázala mimo jiné na to, že Jágrovi rodiče jsou spjati s firmou, kterou vyšetřuje policie kvůli zakázce pro Hrad. „Stavební firma Energie, kterou spoluvlastní Jaromír Jágr starší,“ poznamenal k tomu před kamerami redaktor MF Dnes Lukáš Valášek, „je stíhaná za stamilionovou manipulaci zakázky v sídle prezidenta.“

Hradní kancléř Vratislav Mynář toto propojení důrazně odmítl. Jágr podle něj nejel do Číny jako syn spoluvlastníka firmy, ale jako slavný hokejista.

„Jaromír Jágr byl do delegace přizván jako vynikající sportovec a reprezentant České republiky v Číně. Žádná souvislost mezi jeho jmenováním ambasadorem čínského hokeje a zakázkou rodinné firmy Energie – stavební a báňská není a nemůže být. To je naprostý vrchol konspiračních teorií Nory Fridrichové a reportéra Lukáše Valáška. To si opravdu myslí, že v roce 2015, kdy byla vypsána soutěž na zpevnění břehů Klíčavské přehrady, jsme plánovali, že v roce 2019 vezmeme Jaromíra Jágra na návštěvu Číny a uplatíme ho touto zakázkou? Jak bychom to asi udělali, když Energie – stavební a báňská vyhrála veřejnou zakázku? A ta byla navíc podle znaleckého posudku policie provedena v pořádku a za férovou cenu,“ konstatoval Mynář.

Ovčáček k tomu dodal, že reportáž pořadu 168 hodin je typickým příkladem bulvární žurnalistiky, kterou údajně ČT uplatňuje vůči prezidentovi Zemanovi již několik let.

„Když už nevědí, jak by pana prezidenta poškodili, zaměří se na jeho spolupracovníky nebo hosty. Tentokrát si to doslova odnesl Jaromír Jágr, který v Číně odvádí vynikající práci pro dobré jméno České republiky. Nechápu, jak si Česká televize může dovolit argumentaci, že účast Jaromíra Jágra může být náhodou, ale také jí být nemusí, a naznačit jeho podíl na údajném trestném činu,“ uvedl  Jiří Ovčáček. „To je stejně validní argumentace, jako kdybych já řekl, že kdyby hloupost nadnášela, stala by se Nora Fridrichová první českou kosmonautkou a Lukáš Valášek druhým českým kosmonautem. A zkuste dokázat, že tomu tak není,“ požádal ještě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Soukromé byty dejte těm, co je potřebují! Mladík z Prahy řešil bydlení. A má nápad

21:29 Soukromé byty dejte těm, co je potřebují! Mladík z Prahy řešil bydlení. A má nápad

Český rozhlas pátral po tom, jak se mladým lidem shání vlastní bydlení. „Je to hrozně nespravedlivý,…