„Lidé mají po krk koblih!“ Marek Výborný na rozloučenou popsal tři pilíře lidovců

25.01.2020 12:40

Politika KDU-ČSL se musí podle končícího předsedy Marka Výborného soustředit na rodiny a jejich podporu. Na dnešním mimořádném stranickém sjezdu v Praze Výborný vyzval k permanentní volební kampani. Nepřímo se vymezil vůči premiéru Andreji Babišovi a jeho hnutí ANO.

„Lidé mají po krk koblih!“ Marek Výborný na rozloučenou popsal tři pilíře lidovců
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda KDU-ČSL Marek Výborný
reklama

„Lidé mají až po krk koblih. Lidé chtějí vidět světlo na konci tunelu,“ uvedl Výborný v narážce na Babišův předvolební artikl. Řekl, že lidovecká strana nedosáhne lepších výsledků z Parlamentu, ze svého sídla Charitasu nebo ze schůzí svých organizací. „Musíme jít mezi lidi,“ zdůraznil Výborný.

Uvedl také, že lidovci na podzim připravili svou vizi pro Česko. „Dokument, který není výsledkem debaty politologů ani marketérů a není ani výsledkem toho, o čem bych já snil, když právě spím,“ podotkl Výborný s odkazem na název Babišovy předvolební knihy.

Základem lidovecké politiky musí být, podle Výborného, rodina. „Musíme přestat přemýšlet o preferencích či zákulisních praktikách a politikaření, ale začít řešit skutečné problémy všech tátů, maminek, jejich dětí, vdov a vdovců, prarodičů nebo mladých lidí, kteří chtějí mít rodinu, ale mají z toho strach,“ zdůraznil. Když bude KDU-ČSL na straně rodičů, bude podle Výborného silná, úspěšná a nenahraditelná.

Lidovce také vyzval k obraně „normálního přirozeného světa“ a hodnot, které se ještě před pár lety zdály nezpochybnitelné.

Z vyjádření Výborného vyplynulo, že zůstane poslancem.

Výborný rezignoval na funkci předsedy KDU-ČSL z rodinných důvodů. Do čela strany kandidovali místopředseda Jan Bartošek, bývalý ministr zemědělství Marian Jurečka a Jan Horníček z královéhradecké organizace. Europoslanec Tomáš Zdechovský se kandidatury vzdal.

Novým předsedou KDU-ČSL se stal Marian Jurečka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Maláčová v problémech. Ještě horší čekají na Hamáčka, a nejen kvůli radovánkám na dovolené. Poprvé se začalo mluvit o pádu vlády

14:02 Maláčová v problémech. Ještě horší čekají na Hamáčka, a nejen kvůli radovánkám na dovolené. Poprvé se začalo mluvit o pádu vlády

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) má potíže. Na její ministerstvo vtrhla polic…