„Lidový“ Petr Fiala si uřízl ostudu. Zveřejnil FOTO z domácích prací

20.10.2019 11:00

Předseda ODS Petr Fiala na svůj facebookový profil přidal novou fotku, kde se rozhodl ukázat jinou tvář, pro voliče „zlidovět“. Sedí v obleku ve svém domě, který právě vymalovávají, a oznamuje, že i on samozřejmě pracuje a uklízí. Veřejnost příspěvek vnímá spíše jako „dobrý“ pokus o vtip.

„Lidový“ Petr Fiala si uřízl ostudu. Zveřejnil FOTO z domácích prací
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Fiala
reklama

Anketa

Je ,,nenávist na internetu" tak velké nebezpečí, jak popisují Pavel Rychetský a Anna Šabatová?

16%
84%
hlasovalo: 18479 lidí
„Malujeme celý dům... Samozřejmě taky uklízím, nejen ve své hlavě,“ napsal Fiala k fotografii, kde se prezentuje nejen coby politik, ale i jako obyčejně žijící občan. Obrázek však vzbudil pozornost především tím, že předseda ODS sedí v prostorách pokoje, kde se právě maluje, na židli mezi štaflemi, oblečen do elegantního obleku a v ruce drží rozečtenou knihu.

Lidé mu to příliš neuvěřili. Kompletně jednotlivé prvky fotografie rozebrali, především tedy to, jaký si Fiala na takovou práci zvolil úbor. Například komentující Smither Black Wolf se rovnou vysmál tomu, že si k takové práci na sebe vzal oblek.

Stejně tak i Vlasta Kováčová se pozastavila nad tím, že předseda ODS pomáhá v saku, vsedě a s knihou v ruce. „Jste asi takový pomocník, jako politik,“ rýpla si.

Přispěvatelka do diskuse Dana Bernatová vtipkovala, že když už Fiala uklízí v obleku, nevezme si k němu ani kravatu.

Petr Vystavěl stručně popsal Fialu na fotografii jako „V. I. Lenin při úklidu“.

Závěrem Tomáš Lesk Fialovi poradil, ať se „nesnižuje na úroveň pana premiéra“, jelikož to prý nemá zapotřebí. „Jsem váš volič a při vší úctě je mi vcelku jedno, že si politik dal burgera nebo si zrovna nechává malovat dům. Nesnažte se být uměle lidový, buďte svůj,“ vzkázal Fialovi, který je v čele ODS od ledna roku 2014 a dlouhodobě říká, že chce být v příštích parlamentních volbách hlavním vyzyvatelem premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. 

Sám Fiala pak požádal své spoluobčany, aby všechno nebrali tak vážně.

„Děkuji za reakce všem, které zaujal můj foto experiment s malováním. A jedna zpětná vazba: tohle neberte tak vážně, není to politika :-). Jen jsem zkoušel, kolik z mých followerů pozná absurdnost té situace, vždyť čtu knihu o Franzi Kafkovi. ;-) A nebojte, budu v tom pokračovat!“ přislíbil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

16:46 Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

Mikuláš Minář představil své nové politické hnutí. Rozhodně nehodlá být pětiprocentní stranou. „Hled…