„Mají obavy z toho, co by se mohlo stát…“ V ostravském ANO je podle Macury dusno

17.02.2023 20:43 | On-line

„Z vedení hnutí ANO probíhá jakýsi nátlak na členy zastupitelského klubu hnutí ANO v Ostravě. Jakkoliv je toto místopředsedy hnutí zpochybňováno, tak se to děje. Naši lidé mají obavy,“ shrnul svůj pohled na aktuální napětí v ostravské části hnutí ANO primátor Ostravy Tomáš Macura před hlasováním o jeho setrvání v primátorské funkci. Tu je prý ochotný ihned složit, vadí mu však údajný nátlak a zasahování centrálního vedení hnutí ANO, a to „zejména v kontextu popírání toho, že to dělají“. Řekl, co pro něj již bylo jakousi „červenou linií“.

„Mají obavy z toho, co by se mohlo stát…“ V ostravském ANO je podle Macury dusno
Foto: Daniela Černá
Popisek: Primátor Ostravy Tomáš Macura

Macura se po svém ukončení členství v ANO dostal pod tlak stejně jako moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák (ANO), jenž v minulém týdnu rezignoval na funkci místopředsedy hnutí, ale členství si ponechal.

Oba politici, kteří v prezidentské volbě nepodpořili předsedu hnutí Andreje Babiše, ale jeho protikandidáta Petra Pavla, údajně ze strany vedení hnutí ANO pociťují snahu na jejich odhod z funkcí. Macura přitom o svém dalším působení v čele města již nechal rozhodnout své kolegy a zastupitelský klub hnutí ANO v Ostravě mu vyjádřil podporu, aby na postu primátora setrval i po odchodu z hnutí.

Zdali bude Macura primátorem Ostravy i nadále, to netuší. Podporu od zastupitelského klubu hnutí ANO v Ostravě má ovšem podle svých slov od „významné většiny členů“. Ze strany těch, kteří tak neučinili, pak zaznělo, že si sice Macurovy práce váží, ovšem obávají se toho, „co by se stalo, pokud by mu podporu vyjádřili“.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: rak

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Co si slibujete od trestního oznámení na Novotného?

Je dobře, že jste ho podala, jeho slovník a urážky jsou fakt hodně za hranou. Ale myslíte, že nějaké trestní oznámení něco na jeho chování změní? A co je cílem toho oznámení? Předpokládám, že omluva, jen nevím, zda to není málo.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rakušan a masakr na FF UK? „Já státu nevěřím. A Foltýn mi to nenařídí.“

7:40 Rakušan a masakr na FF UK? „Já státu nevěřím. A Foltýn mi to nenařídí.“

Na jedné straně pochybnosti, které se stále valí na zásah policie proti vrahovi Davidu Kozákovi. Na …