„Máme skutečný problém.“ Šéf komunistů shrnuje stav země

28.02.2021 8:50

„Opravdu musíme všechno dělat na poslední chvíli?“ pozastavuje se předseda komunistů Vojtěch Filip nad tím, jak hloupě si Česko zkomplikovalo život. Obzvláště pak, když se nachází už v tak složité situaci a místo řešení skutečných problémů musí ztrácet energii a čas nápravou zbytečných chyb. „Přesně to se v posledním měsíci stalo naší vládě v čele s Andrejem Babišem,“ dodává v komentáři na svém profilu v ParlamentníchListech.cz.

„Máme skutečný problém.“ Šéf komunistů shrnuje stav země
Foto: Archiv KSČM
Popisek: Vojtěch Filip
reklama

„Máme skutečný problém – neuspokojivý vývoj pandemické situace a řada manažerských chyb na všemožných úrovních veřejné správy, včetně té centrální,“ konstatuje úvodem předseda KSČM, která menšinový kabinet podporuje.

„Jako by nestačilo, že ministr zahraničí při své neschopnosti to nechá dojít až do stadia, kdy nám sousedé zavřou hranice, ministr školství není připraven na nástup dětí do škol a premiér navíc vládu a sám sebe dostane do situace, kdy musí být narychlo přijímán tzv. pandemický zákon a vkládat do něj doslova na koleně spíchnutý komplexní pozměňovací návrh, který zohlednil požadavky středopravicové opozice, tedy pěti stran sdružených do jedné dvojkoalice a jedné trojkoalice,“ pokračuje Filip.

Ty se sice přes všechny své různé pohledy a zájmy nakonec shodnou, protož to berou jako své vítězství nad vládou, ale pak už neumí dohlédnout na to, aby tyto jejich požadavky akceptovali i „jejich“ senátoři, kteří jim zřejmě přerůstají přes hlavu. „Tím připraví i horké chvilky dvojkoaličním a trojkoaličním hejtmanům, kteří budou muset převzít zodpovědnost za vývoj pandemie,“ podotýká.

  • Původní text ZDE

A tak se nejspíš bude den před koncem současného nouzového stavu – sporně vyhlášeného – ve sněmovně bude projednávat senátní návrh úprav zcela nového a ještě neúčinného pandemického zákona, aby mohl vstoupit v platnost do sobotní půlnoci, kdy nouzový stav skončí.

„Problém neskončil, chaos trvá. Tentokrát v režii středopravicové opozice. A každého už muselo napadnout, jestli opravdu musíme všechno dělat až na poslední chvíli,“ píše předseda.

Přitom podle něj stačilo tak málo: „Stačilo, aby Andrej Babiš splnil, co nám slíbil, když se 21. ledna schvalovalo poslední prodloužení původního nouzového stavu – do 14. února. Totiž že pustí do škol žáky prvního stupně základních škol a závěrečných ročníků středních škol a umožní za vhodných podmínek nastavených krajskými hygienickými stanicemi otevření venkovních sportovišť včetně skiareálů. Pak by KSČM mohla na schůzi 11. února souhlasit s prodloužením nouzového stavu, a udělala by to, protože my dohody držíme,“ uzavírá Filip.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Němcová si přečetla Seznam a vyděsila se: Už je tu Sputnik! Kriticky vážná situace! Ale je to trochu jinak...

16:41 Němcová si přečetla Seznam a vyděsila se: Už je tu Sputnik! Kriticky vážná situace! Ale je to trochu jinak...

Ruská vakcína Sputnik V je podle informací některých českých médií v České republice, kam se dostala…