,,Máte nás u prdele." Jde o Tomia Okamuru

31.10.2018 13:10

Tomio Okamura naštval rázného odboráře z moravskoslezského kraje. Ten vyjádřil názor, že předseda SPD má „zaměstnance totálně u prdele“ a všechny voliče v zaměstnaneckém poměru nabádá, aby si to pamatovali. Důvodem jeho rozčílení je sněmovní debata o „karenční době“. Zrušení karenční doby nakonec Sněmovna ve středu odpoledne odhlasovala. A proplácet budou podnikatelé.

,,Máte nás u prdele." Jde o Tomia Okamuru
Foto: JK
Popisek: Tomio Okamura

Poslanci probírají zásadní sociální téma karenční doby. Pod tímto názvem se skrývá otázka, zda mají být zaměstnancům znovu propláceny i první tři dny nemoci. Za pravicových vlád bylo zavedeno, že nemoc trvající tři dny a méně není zaměstnancům proplácena, aby se zabránilo fingování nemocí pro krátkodobé absence.

Od čtvrtého do čtrnáctého dne nemoci je zaměstnancům vyplácena tzv. „náhrada mzdy“, kterou platí zaměstnavatel. Pokud je nemoc ještě delší, dostávají nemocenskou od státu.

ČSSD si do koaliční smlouvy prosadila, že proplácení prvních tří dnů dovolené bude znovu zavedeno. A ačkoliv hnutí ANO má k věci výrazně zdrženlivější postoj, sociální demokraté opakovaně dávali najevo, že tuto věc prostě chtějí prosadit za každou cenu.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Poslanecká sněmovna vedla debatu, zda znovu zavést proplácení nemocenské i v prvních třech dnech. Druhou otázkou bylo, zda by ji měl proplácet zaměstnavatel, nebo stát. Opatření nakonec Sněmovna schválila (Více ZDE). A to tak, že nemocenskou bude vyplácet zaměstnavatel, ne stát.

A to bylo podstatné pro postoj Tomia Okamury, který již dříve vyjádřil svůj názor jasně: „Chceme, aby se proplácely první tři dny nemocenské, ale chceme, aby je proplácel stát, nikoliv podnikatel.“ Jeho názor citovala na svém webu Česká televize.

Tím však velmi rozčílil odborového předáka Emila Buga. Emil Bug je členem předsednictva odborového svazu Kovo za Moravskoslezský kraj. A po slovech Tomia Okamury posílá kategorický vzkaz všem, kteří Okamurovo hnutí podporují.

„Dnešní vyjádření, že nepodpoří zrušení karenční doby, pokud 3 dny dovolené nebude platit stát, ale zaměstnavatel, tak to prostě znamená, že mají zaměstnance totálně u prdele,“ vyjádřil se odborář na sociální síti. Voliče vyzval, aby si to pamatovali.

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Strašné věci! vybalil Okamura na Daniela Hermana. Šel do historie

7:14 Strašné věci! vybalil Okamura na Daniela Hermana. Šel do historie

Někdejší lidovecký ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) usedne v Radě vlády pro lidská práva, kt…