„Mně choděj takový ty vtipy jako kráva Merkelová a tak podobně,“ prozradil český herec a architekt. Nicméně dodává...

19. 3. 2017 9:35

Architekt David Vávra, jenž je veřejnosti znám např. z cyklu Šumná města nebo jako herec ze satirického pořadu Česká soda, má za to, že se dnes Češi mají velmi dobře. Ale potřeba pořád brblat v nich zůstává i nadále zakořeněná, tak jim jdou politici na ruku tím, že hledají občanům nějakého nepřítele, před kterým je jako ochrání. Jednou je to Evropská unie, podruhé migranti.

„Mně choděj takový ty vtipy jako kráva Merkelová a tak podobně,“ prozradil český herec a architekt. Nicméně dodává...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Fotokoláž.
reklama

Češi si rádi stěžují, mají pocit, že jim bylo ublíženo, že jsou přehlíženi a tak podobně. Čerstvý šedesátník David Vávra, jenž je veřejnosti znám např. z dokumentárního cyklu České televize Šumná města, nebo ze satirického pořadu Česká soda, říká, že se Češi ve skutečnosti mají dobře, jenže politici jim to nepřipomínají, místo toho neustále hledají nějakého vnějšího nepřítele, na kterého by bylo možné svalit vinu za to či ono.

Čas od času se stane, že Vávrovi přijde e-mail, v němž se lidé nebojí používat ani rasistické urážky a z plných plic nadávají. V poslední době se prý už Vávra nedrží zpátky a odpovídá. „Mně choděj takový ty vtipy jako kráva Merkelová a tak podobně, a to jsem ještě slušnej. A to já už odpovím! A pozor! A já jsem rád v EU. A Merkelová je světice! A ty lidi zíraj, protože představy toho středního proudu jsou dneska jiné,“ uznal.

Devadesátá léta, kdy byl českým prezidentem Václav Havel, považuje za vůbec nejlepší dobu svého života. „Vzpomínám na okouzlující, krásnou dobu havlovské demokracie, která byla asi tím nejradostnějším, co jsem v životě zažil,“ zdůrazňuje. I dnes se máme dobře. Podle jeho názoru by politici měli chodit mezi lidmi a říkat jim, že se mají dobře, protože v našem prostoru nebyla mnoho desítek let válka, mají svobodu a mohou řešit otázku, kam pojedou na dovolenou.

Naši politici ale vycházejí vstříc již zmíněnému brblání, čímž českou politickou scénu srážejí hluboko pod průměr zažitý v západní Evropě. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyřeší se to samo. Profesor Flegr rozsekal TV Nova. I Český lev by prošel

13:05 Vyřeší se to samo. Profesor Flegr rozsekal TV Nova. I Český lev by prošel

Zjednodušte testování na covid. Stačí dva administrativní úkony a o zbytek se postarají firmy, které…