„Musí z Turka mít strach.“ Macinka podezřívá Rakušana, že zašel moc daleko

07.06.2024 13:17 | Monitoring

Je Filip Turek nacista, jak ho nálepkují jeho kritici? Poslední dny se na sociálních sítích nediskutuje takřka o ničem jiném. Lídr strany Motoristé sobě Petr Macinka přišel do CNN Prima News, aby jedničku společné kandidátky Motoristů a Přísahy do eurovoleb hájil. A ukázal prstem na ty, kteří podle něj za útokem na Turka stojí. Včetně ministra vnitra Víta Rakušana.

„Musí z Turka mít strach.“ Macinka podezřívá Rakušana, že zašel moc daleko
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ukončení předvolební tour koalice Přísahy a Motoristů sobě

 Původně byl do studia pozván Filip Turek coby lídr evropské kandidátky koalice Motoristů a Přísahy. Petr Macinka uvedl, že do studia příšel místo Filipa Turka proto, aby se vyjádřil k „šílené dehonestační kampani“, která je v posledních dnech proti Turkovi vedena. „Je to tak agresivní kampaň, která přesahuje možnosti volebního štábu hnutí STAN a mám proto velmi silnou obavu, že v této kampani asi zneužil ministr vnitra Vít Rakušan kapacity svého úřadu, kterému vládne,“ začal Macinka zostra. Mediální rušno kolem údajných pronacistických postojů Filipa Turka se v posledních dnech zvedlo zejména ze strany kandidátů hnutí STAN, kteří svými příspěvky, kde upozorňují na různé Turkovy výroky a Turkem vlastněné sběratelské předměty s nacistickou tematikou, doslova zaplavili sociální sítě. „Ten strach, který oni musejí z pana Turka mít, je opravdu veliký a ta palebná síla, kterou na něj použili, je zatím nebývalá,“ pokračoval Macinka a zopakoval své podezření, že Vít Rakušan zneužil pravomoci svého úřadu k likvidaci politického oponenta. Médii navíc včera proběhla mimo jiné zpráva, že údajnou Turkovou fascinaci nacismem mají teď zkoumat i policejní orgány. 

Moderátor CNN Prima zmínil svícen s hákovým křížem, který byl na jedné fotografii s Filipem Turkem, stejně jako deset let starou fotografii, kde má Filip Turek zdviženou pravici za volantem sportovního vozu. Připomněl, že Filip Turek měl možnost se v tomto diskusním pořadu obhájit. Petr Macinka namítl, že než aby se Turek snažil téma vysvětlit v prostoru deseti minut televizního pořadu, raději včera poskytl dlouhý rozhovor internetové televizi VOX, kde celou záležitost probral v mnohem větším detailu. Video s názvem „Nerudová lže! Máme důkaz. Svastiky jsou dezinformace, říká Sedláčková a Turek,“ je dostupné na síti YouTube a je v délce skoro dvou hodin.

„Já tady mohu v tom krátkém čase jenom říct, že Filip Turek není a nikdy nebyl žádný neonacista (...), a pokud k něčemu Filip Turek inklinuje, tak je to blbý, značně nekorektní humor na úrovni nějaké České sody,“ pokračoval Macinka. Podle něj je na jedné straně mladý Filip Turek, který psal tyto nekorektní příspěvky, na straně druhé pak mladý Petr Pavel, člen komunistické organizace, který vítá invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968. Podle Macinky byla tato debata na adresu prezidenta Pavla již uzavřena, a proto nevidí důvod se k něčemu takovému vracet znovu, což ho vede k názoru, že jde o cílenou dehonestační kampaň, za kterou stojí více sil, než jen volební štáb hnutí STAN. 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Karel Šebesta

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Vyšetřovací komise

Dobrý den, pane Mašku, myslíte, že vyšetřovací komise ke střelbě bude nezávislá a něco vyšetří, když ji řídí poslanec z vládní strany a celkově v ní mají vládní poslanci převahu? Já dost pochybuji, že podrazí nohy Rakušanovi, protože bez STAN by se koalice neobešla. Proč tam nemá více zástupců opozi...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kšeft Leyenové s Pfizerem. Odložte volbu, žádali poslanci. Neprošlo, i českou zásluhou

22:44 Kšeft Leyenové s Pfizerem. Odložte volbu, žádali poslanci. Neprošlo, i českou zásluhou

Ursula von der Leyenová byla zvolena na dalších pět let za předsedkyni Evropské komise. Získala celk…