„My vás okrademe a vy nám poděkujete“. Dvě hodiny vládní prezentace a národ má dost

11.05.2023 20:28 | Ze sítí
autor: vef

Vláda navrhuje, aby daň z přidané hodnoty (DPH) nově měla dvě sazby místo nynějších tří. Více chce zdanit alkohol nebo tabák. Zlevnit naopak chce potraviny, bydlení a léky. V úvodním projevu při představování vládního konsolidačního balíčku a důchodové reformy to dnes řekl premiér Petr Fiala (ODS). I když se některé daně zvýší, kabinet se soustředil na to, aby dopady na občany byly co nejnižší, uvedl. Reakce odpoledne zaplnily sociální sítě.

„My vás okrademe a vy nám poděkujete“. Dvě hodiny vládní prezentace a národ má dost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Druhá schůze vlády v tomto roce

„SPECIÁLNÍ FINANČNÍ OPERACE aneb boj proti vlastnímu obyvatelstvu. My vás okrademe a vy nám poděkujete. Pochválíme se sami, na to vás nepotřebujeme,“ okomentoval vládní návrh Ondřej Hejma.

„Nedávám to, opravdu to nedávám, ‚minulé i současné krize dopadly na všechny‘ (až na to, že vůbec) ‚chystané změny se dotknou všech‘ (až na to, že vůbec) ‚z budoucí prosperující ekonomiky budou profitovat všichni‘ (až na to, že vůbec),“ konstatovala Janka Michailidu z Pirátů.

„Tak vláda prý škrtá 46 miliard korun z celkových 500 miliard dotací a pseudodotací, o kterých mluvil ministr financí Zbyněk Stanjura. Necelých 10 procent. Nešlo toho sebrat víc, abychom nemuseli zvyšovat daně? Bohaté a úspěsné Švýcarsko má daňovou zátěž 28,6 procenta. My 34,8,“ okomentovala to analytička Lenka Zlámalová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Írán

Podle vás je režim v Íránu lidský? V čem jako? O USA si iluze nedělám, ale na režimu v Íránu fakt nic pozitivního neshledávám.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

ODSaci bývalí jen zloději., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusespartyza8 , 11.05.2023 20:39:55
Dnes už jsou i kolaboranti.

|  20 |  0

Další články z rubriky

Zamlčování problémů. Skála o uprchlících v Česku

10:20 Zamlčování problémů. Skála o uprchlících v Česku

„Konflikt nad jadernou velmocí se nedá vyhrát,“ upozorňuje komunista Josef Skála. Varuje před riziky…