„Náš kraj je potřeba dát do pořádku!" burácel starosta za hnutí STAN. Tak se podívejte, jak to vypadá na záchodech jeho pracoviště

10.08.2021 18:10 | Bleskově

AKTUALIZOVÁNO 12.8 | „Otevřenost a transparentnost. To jsou zásady, kterými se řídí Filip Kořínek, starosta Černošic. Město pod jeho vedením vyrostlo. Nejen co se týká výstavby, ale i co do prestiže," píšou oficiální webové stránky hnutí STAN.

„Náš kraj je potřeba dát do pořádku!" burácel starosta za hnutí STAN. Tak se podívejte, jak to vypadá na záchodech jeho pracoviště
Foto: archiv redakce
Popisek: Toalety městského úřadu Černošic, srpen 2021

Anketa

Kdo v Ústeckém kraji vyhraje volby?

hlasovalo: 9082 lidí
Filip Kořínek prý kromě pořádku hodlá dbát na otevřenost a odpovědnost správy kraje vůči veřejnosti, na věcné rozhodování místo politikaření a také na mnohokrát omílanou transparentnost. Jak to ovšem vypadá v praxi? Na to nejen našim čtenářům poukázal člověk, který nám opakovaně zaslal fotografie z pracoviště úřadu města Černošice, jež se nachází v Podskalské ulici na Praze 2.

Nutno dodat, že budova se kromě zlatavého nápisu Městský úřad Černošice – pracoviště Praha chlubí také vizitkou Ministerstva práce a sociálních věcí. To řídí sociální demokratka Jana Maláčová.

K fotografiím, které jsme získali během několika návštěv našeho čtenáře, netřeba hlubší komentář.

Zažraná špína je přítomna v každém rohu, dveře jsou oprýskané včetně těch vedoucích k pokladně. Samostatná kapitola a nevzhledná vizitka starosty Kořínka (Věci černošické) je místnost tamních toalet.

Už jen z poznámek na dveřích se lze dočíst mnoho.

„Piš a ser," „drž píču a ser" anebo befél „nečum a ser" jsou jen jedny z mnoha výkřiků.

Zub času a inteligence některých návštěvníků asi nepotřebuje více rozebírat.

A náš čtenář?

„Ať žijou moderní úřady, co každý rok slibují. Posílal jsem obdobný humus Vaší redakci již před rokem. Co se změnilo? Vůbec nic, furt stejný děs, špína a hnus," uvedl s poznámkou, že už samotné čekání na doklady vypadá jako ve věznici. Podobný pocit jsme měli také.

Redakce se konkrétně na špinavé a odpudivé prostory černošického pracoviště zeptala přímo u starosty. Stejně tak jsme oslovili několik tamních úředníků. 

„Jen bych upřesnil, že Město Černošice, potažmo sídlo městského úřadu Černošice na adrese Podskalská 19, Praha 2, je budova ve správě Ministerstva práce a sociálních věcí. Tyto prostory má město svěřené rozhodnutím vlády, ale správu budovy nikoliv. Tyto dveře, a případné další nedostatky ohledně úklidu je tak v řešení, a to na straně MPSV. Váš podnět jsme předali k řešení," vysvětlil redakci dva dny po vydání textu Ondřej Gerstendörfer, vedoucí odboru vnitřních věcí města.

Procházka úřadem očima našeho čtenáře

Jak vypadaly WC-dveře před rokem a půl?

a jak vypadají nyní?

Volební leták Filipa Kořínka

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

JUDr. Ondřej Veselý byl položen dotaz

Pane Judr.Veselý,

jak vám mohou dnes věřit občané jako levici ? Nu a tak jdou na ty demonstrace s těmito jak jste napsal "Dezoláti " z levice krom slov napsaných na PL, dnes není vidět jiná snaha. Nebo si myslíte, že současná vláda se bude řídit vašimi doporučeními ? Byla jsem vašim voličem a mnoho mých známých, vá...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladý Stropnický vystoupil: Liberálové? Obslužná třída velkého byznysu. Mluví o Tchaj-wanu, ale ve skutečnosti...

23:04 Mladý Stropnický vystoupil: Liberálové? Obslužná třída velkého byznysu. Mluví o Tchaj-wanu, ale ve skutečnosti...

„Dopředu naplánovaný podvod na voličích.“ Tak hodnotí Matěj Stropnický snahu miliardáře Jana Barty r…