,,Ne, to není pravda." Kalouskovi došla trpělivost. Důvod: Minář

07.04.2021 9:36

Mikuláš Minář bude historií oceněn jako vítěz. A dotazy na zmizelých šest milionů ze stranického účtu jsou „trapné“, protože Minář, autentický skaut, by s nimi nic špatného jistě neudělal. Tento twitterový pomník zakladateli Milionu chvilek sepsal novinář Petr Honzejk. A mnohým přišel přehnaný, včetně Miroslava Kalouska. To vedlo k zajímavé přestřelce.

,,Ne, to není pravda." Kalouskovi došla trpělivost. Důvod: Minář
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mikuláš Minář
reklama

Anketa

Je Janek Ledecký dezinformátor?

32%
68%
hlasovalo: 8588 lidí

Komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk popsal celou eskapádu projektu Lidé PRO lakonicky: „Pan Mikuláš Minář se pokusil vstoupit do politiky. Nevyšlo to“.

Jakékoliv pochybnosti o tom, co udělal s penězi dárců jsou podle Honzejka trapné, protože Minář je „skaut se vším všudy“.

Navíc dodal, že Minář má velkou osobní zásluhu na spojení opozice a také na tom, že premiér Babiš cítí tlak občanské společnosti. „Historie ho docení coby vítěze, o tom jsem přesvědčen,“ dodal komentátor.

 

 

Jeho postoj ovšem odmítl Miroslav Kalousek. Ten o spojování opozice hovořil již v minulém volebním období a nesouhlasí s příběhem o tom, jak k tomu patero opozičních stran přiměl až Minář. „To, že má osobní zásluhu na spojování opozičních stran, prostě není pravda. I když to napíšete ještě stokrát, pravdou se to nestane,“ vzkázal Honzejkovi.

Na druhou stranu uznal, že Minář dokázal aktivizovat občanskou společnost a za to mu patří dík.

 

 

Přidal se i Ivan Pilip, který psal, že Minářovi se podařilo „hodně dobrého“ a „ty útoky na něj kvůli penězům jsou nefér“.

Další debatu popíchl Honzejk, když Kalouskovi připomněl, že on nejvíc spojování opozice povzbudil tím, že souhlasil se svým stažením a nekandidaturou.

„Já vám vaše utkvělé představy vyvracet nebudu. Žijte si spokojeně ve svých bludech dál,“ vzkázal do karlínského Bakalova newsroomu Kalousek s tím, že on u toho na rozdíl od Honzejka byl. „Ale vy přesně víte, jak to bylo,“ smál se Kalousek. Na realitě prý představy komentátora naštěstí nic nemění.

Miroslav Kalousek byl k Minářovu pokusu s politickým hnutím skeptický od počátku. „Po odchodu ze sněmovny bych mohl založit úplně novou občanskou iniciativu ‚Deset milionů chvilek pro demokracii‘ a oslovit tak všechny, kterým jeden milion připadá málo,“ smál se Minářovým argumentům, že nabídka sedmi opozičních stran ve sněmovně a mnoha dalších mimo ní je pro voliče nedostatečná.

Kalousek pak Mináře šetrně poučil, když se mladý politik rozrušil po událostech v americkém Kapitolu. Kalousek mu z pozice zkušenějšího dal přes sociální sítě radu: „Když chcete říct hlubokou myšlenku, nesmíte ji opsat ze snadno dohledatelných zdrojů. Lidé by se Vám mohli smát“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Stydíme se. Promiňte.” Policisté u hospod otáčí. A hospodský: Varuji! Od pondělka…

4:43 „Stydíme se. Promiňte.” Policisté u hospod otáčí. A hospodský: Varuji! Od pondělka…

Češi začínají po mnoha měsících tvrdých zákazů znovu normálně žít, a přestože zahrádky oficiálně otv…