„Nejste zaslepený? Jsem agentkou Kremlu?“ rýpala do Jandy v rádiu Bubílková

04.01.2017 18:42

Ve středeční Kauze dne na Rádiu Impuls zpovídala moderátorka Zuzana Bubílková aktivistu ze spolku Evropské hodnoty Jakuba Jandu. Fakt, že ho kritizuje prezident Zeman, podle mladého muže znamená, že svou práci odvádí dobře.

„Nejste zaslepený? Jsem agentkou Kremlu?“ rýpala do Jandy v rádiu Bubílková
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jakub Janda, aktivista z lobbistického spolku Evropské hodnoty
reklama

„My víme, že naše práce vadí různým zájmovým skupinám a když už se to dostane až nahoru, to znamená, že nás zkritizuje prezident, tak to znamená, že svoji práci děláme dobře,“ pochvaloval si Janda. Na osobní útoky o své pornoherecké minulosti nehodlá podle vlastních slov reagovat.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Posléze popsal, co jsou to ty evropské hodnoty. Patří sem svoboda projevu, svoboda jednotlivce a tak podobně. Došlo i na Centrum boje proti terorismu a hybridním hrozbám pod Ministerstvem vnitra v čele s ministrem Milanem Chovancem (ČSSD).

„Já a žádný státní úřad se nesnažíme omezovat jiného člověka v tom, aby mohl říkat to, co si myslí. O to se nesnažím ani já, ani Centrum boje proti terorismu a hybridním hrozbám, pokud se o něm bavíme. Oni se budou věnovat tomu, že Rusko a Čína budou chtít ovlivňovat dění v naší zemi. Důležité je to, zda se nějaká vnější moc negativním způsobem snaží ovlivnit nějakého kandidáta, který nevyhovuje jejich zájmům. A je dobře, že se na tuto situaci připravuje i český stát,“ podotkl host. „Pokud se objeví nějaká významná dezinformace, tak ji okomentujeme, stejně jako to může udělat jakýkoli jiný občan,“ doplnil.

„Nejste zaslepený?“ ptala se Bubílková

Pokud jde např. o americké volby, tak ty se podle Jandy pokusilo ovlivnit Rusko tím, že docházelo k očerňování Hillary Clintonové, zatímco Donalda Trumpa se to netýkalo.

„Uvažoval jste někdy o tom, jestli nejste příliš zaslepený a závislý na jednom směru, na evropských hodnotách?“ ptala se moderátorka. Janda si to nemyslí. V tuto chvíli jsme členem západních struktur EU i NATO a nevidí k tomu lepší alternativu. Prý bychom se rozhodně neměli líp s Ruskem.

Názory si zkrátka může říkat každý, jaké chce, ale nesmí zkreslovat fakta nebo lhát. Právě na zkreslování faktů bude nový úřad na Ministerstvu vnitra upozorňovat. „A jsem po tomto rozhovoru agentem Kremlu?“ ptala se nakonec Bubílková. „Já bych to rozhodně netvrdil,“ uzavřel Janda.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Hamáčkovo krvavé peklo..." Volnému otrnulo. Po zásahu policie. A těm druhým taky

18:21 ,,Hamáčkovo krvavé peklo..." Volnému otrnulo. Po zásahu policie. A těm druhým taky

Neděle je ve znamení demonstrací proti opatřením současné vlády. A Babiš s Hamáčkem z toho nebudou n…