„Nenávidím auta, jdu je obcházet s klíčem.“ Piráti ve Škodovce: Přišli o hlas

15.06.2021 12:42 | Ze sítí

Piráti a STAN se vydali do Škodovky a zistili, že plány Škodovky jsou v souladu s jejich programem. A tím naštvali aktivistu ze zrušené Kliniky, který nenávidí auta. A teď i „rádoby progresivní politiky, který rozdávají město autům a který v době klimatický krize dělaj kampaň v automobilce.“ Hrozí, že bude chodit po Praze okolo aut s klíčem v ruce.

„Nenávidím auta, jdu je obcházet s klíčem.“ Piráti ve Škodovce: Přišli o hlas
Foto: Repro Youtube
Popisek: Poškrábané auto - ilustrační foto

Anketa

Je korektní, jak Andrej Babiš nadává Pirátům kvůli migraci?

97%
2%
hlasovalo: 25068 lidí
Včera se politici koalice Pirátů a STAN vydali do města proslulého výrobou automobilů, tedy do Mladé Boleslavi. Předseda Starostů a nezávislých Vít Rakušan prohlásil, že Škodovka je „stát ve státě“. „Vlastní poliklinika, školy, počet zaměstnanců rovnající se městu, třeba Kolínu,“ popsal automobilku. „Řeší všechno, co jsme řešili i my ve svých obcích, městech, v rodinách. Testování, motivaci k očkování. Výhled do budoucna – elektromobilitu, která je z mnoha různých důvodů budoucností,“ říká Rakušan.

Podle něho potřebuje Škodovka hlavně komunikaci, aby se jimi stát nezaštiťoval jen, když se mu to hodí, a aby naslouchal, i když říkají něco ne zrovna příjemného.

Návštěvou v automobilce se pochlubili i Piráti. Probírali robotizaci, digitalizaci a elektromobilitu. „Rád jsem se ubezpečil, že plány Škody jsou zcela v souladu s naším programem a moderním pojetím celoživotního vzdělávání, inovačních center i snahou dát šanci malým a středním firmám. Škoda plánuje masivně robotizovat výrobu a svou hlavní výhodu vidí v kvalifikovaných zaměstnancích a vhodném podnikatelském prostředí,“ říká o návštěvě ve Škodovce předseda Pirátů Bartoš.

Tato kampaň už má svou odezvu. Od Pirátů dává ruce pryč bývalý moderátor Rádia Wave, Jakub Ort. Postoje Jakuba Orta asi nejlépe vyjadřují jeho proslovy z již zrušené pražské Kliniky: „Myslím si, že fetišizace vlastnického práva je jeden ze základních problémů této společnosti, to, že je Praha v rukou několika málo lidí, to, jak se spekuluje s bydlením, že politická reprezentace ani média nejsou schopna vytvářet tlak na demokratizaci vlastnictví v oblastech, které jsou nejdůležitější a které umožňují základní životní potřeby. My rozhodně jsme pro demokratizaci vlastnictví.“

Ortovi, i když přímo nejmenoval, kampaň Pirátů a STAN vadí. Svěřil se, že nenávidí auta. „Nenávidim rádoby progresivní politiky, který rozdávají město autům. Který v době klimatický krize dělaj kampaň v automobilce,“ projevil se majetkový demokratizátor z Prahy. A vyvodil závěr: „Než volit tenhle nihilismus s lidskou tváří, budu radši svoje město obcházet s klíčem v ruce.“

Odpor k soukromému vlastnictví se u Orta na začátku roku 2019 dokonce stal předmětem stížností k Radě Českého rozhlasu. Posluchač se ptal, zda je přípustné, aby redaktoři veřejnoprávního média zpochybňovali soukromé vlastnictví, tedy jeden ze samotných základů ústavního pořádku. Rada ČRo ovšem podotkla, že Jakub Ort byl externím spolupracovníkem Rádia Wave.

„Všichni tři výše jmenovaní mají na své osobní názory právo; v práci pro Český rozhlas jsou povinni řídit se Kodexem ČRo a platnými zákony. Pokud externí spolupracovník Českého rozhlasu odvádí nasmlouvanou práci v pořádku a plní dohodnuté povinnosti, nemůže být postižen za své soukromé názory, byť s nimi řada lidí včetně mě nemusí souhlasit,“ vzkázala posluchači Rada ČRo.

Profil Jakuba Orta, dokud pracoval pro ČRo Wave

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Duhová pošta, duhový balík. Vulgární výlevy na sítích, stěžoval si generální ředitel Veselovskému. Ale neuhne

10:23 Duhová pošta, duhový balík. Vulgární výlevy na sítích, stěžoval si generální ředitel Veselovskému. Ale neuhne

Generální ředitel České pošty Roman Knap dal jasně najevo, že plně stojí za kampaní, kterou státní p…