„Nesmí na obrazovku!“ Bomba. Pražské vedení ČT smetlo zkušeného moderátora. Ten nemlčí

31.03.2023 17:06 | Ze sítí

Luboš Procházka dvacet let působil na Frekvenci 1. Čtyři roky na postu ředitele zpravodajství tohoto rádia. Ale před příchodem jara se rozhodl odstoupit z funkce. Po odchodu z Frekvence 1 začal pracovat v České televizi, ale tam po měsíci také končí. Rozhodl se veřejně vyložit svůj náhled na to, proč s ČT nenašel společnou řeč. Nebral si přitom servítky.

„Nesmí na obrazovku!“ Bomba. Pražské vedení ČT smetlo zkušeného moderátora. Ten nemlčí
Foto: Youtube
Popisek: Moderátor a redaktor plzeňského studia České televize Luboš Procházka v pořadu Aby bylo jasno

Pro rádio Frekvence 1 pracoval Luboš Procházka dvě desetiletí. Vedl tam rozhovory s exprezidentem Milošem Zemanem v Prezidentském Pressklubu, i s předsedou vlády v Premiérském Pressklubu.  Podle webu Mediář.cz popsal svůj vztah k tomuto rádiu jako dlouhé manželství, v němž se po dvaceti letech objevila oboustranná únava. Proto z Frekvence 1 odešel.

Od 1. března nastoupil ve veřejnoprávní České televizi, ale v té po měsíci končí. Na svém facebookovém profilu vyložil svůj pohled na to, proč s ČT nenašel společnou řeč. Prý za to mohly rozhovory právě s exprezidentem Milošem Zemanem, ve kterých byl k tehdejšímu prezidentovi příliš vstřícný. To je podle ČT problém.

Luboš Procházka promlouvá

Procházka např. dostal možnost promluvit s Milošem Zemanem ještě v době jeho hospitalizace v Ústřední vojenské nemocnici na podzim 2021. Tehdy od Procházky zaznělo, že slyšel „starého dobrého Zemana“.

Sám Procházka to ale vidí jinak. V krajské redakci ČT na západě Čech to podle Procházky začínalo slibně. Brzy se však objevil problém.

„Do plzeňského studia ČT jsem nastoupil 1. března jako externista s tím, že jsem chtěl po náročné práci pro F1 pracovat blíže domovu. Celý tým mne tady skvěle přijal a první dva týdny se mi velmi dobře pracovalo – a myslím, že spokojenost panovala na obou stranách... Vedoucí představitelé ČT24 v Praze ale – po mém nástupu do Plzně – vypustili do pražského týmu ČT nepravdivé a naprosto nesmyslné informace o tom, že jsem pracoval pro bývalého hradního kancléře Vratislava Mynáře a tedy v žoldu Hradu – a že je tedy nemorální mne stavět na televizní obrazovku. Já jsem ale v žoldu Hradu nikdy nepracoval a neexistuje na toto jediný důkaz!“ zdůraznil i s vykřičníkem na svém facebookovém profilu.

„Následně nastala z pražské strany stopka na moji práci, během které jsme celou druhou část března v Plzni řešili, co dál,“ pokračoval Procházka s tím, že nakonec se dohodli na ukončení spolupráce, aby spory centra ČT se západním regionem republiky nebrzdily rozvoj tohoto studia.

Ale vůči vedení ČT v Praze si neodpustil poznámku. Aby mne někdo v roce 2023 kádroval kvůli rozhovorům, které jsem v minulosti v rádiu vedl (nejen s prezidentem Milošem Zemanem, ale i s premiérem Fialou! a s ministry jeho vlády!) a ještě k tomu nesmyslnými informaci vytvářel další příběhy, je opravdu přes čáru. Další postup v této záležitosti nyní zvažuji,“ naznačil.

Zdůraznil, že rozhovor nedělal podle přání prezidentské kanceláře. „Rozhovory byly vedené na základě dohody stanice s KPR, nedělal jsem je tedy na zakázku pro Pražský hrad. Že jsem měl řadu exkluzivních informací z okolí prezidenta republiky? To vyplývalo z vytvoření si kontaktů. Takto ale pracuje každý schopný novinář. Takto pracují kolegové z ČT např. s Úřadem vlády nebo nyní i s novým obsazením KPR,“ napsal Procházka.

Od 1. dubna se Procházka chce vrátit ke svým soukromým projektům, jako je jeho podcast.

Luboš Procházka promlouvá

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Za volantem od 17

Dobrý den, prý má být možné řídit již od 17,ale pod dohledem. Tím dohledem se myslí kdo? Musímát taková osoba řidičák? A když se ěco stane,ponese daná osoba odpovědnost nebo jak to bude? A od kdy tut možnost zavedete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený příspěvek

Tak . . . . . . ? ! ? ! , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseLoupeznicek , 31.03.2023 17:54:24
Nebral bych to tak tragicky. . . . . Každý, byť jen trochu soudný člověk v čase 19:00 - 20:00 hod obchází ČT1 velkým obloukem, stejně tak jako OVM a další "poklady" tohoto tv "kanálu" !

| 11 | 0

Další články z rubriky

,,Zloděje nepodporovat.” Zaměstnává ji Billa. A asi se budou divit

9:42 ,,Zloděje nepodporovat.” Zaměstnává ji Billa. A asi se budou divit

Co v Polsku pořídíte za 5 000 nebo 6 000 Kč, to v Česku vyjde na 8 000 Kč nebo třeba i 10 000 kč. Če…