„Oslavoval jste Sobotku, teď Středulu. Fakt bomba!“ Komentátor Honzejk narazil

03.03.2019 10:22

Dozvuky sjezdu ČSSD. Komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk vychválil vstoupení šéfa Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středuly. A byl požádán, aby raději mlčel, protože před pár lety oceňoval Bohuslava Sobotku. A tento někdejší premiér dopadl neslavně.

„Oslavoval jste Sobotku, teď Středulu. Fakt bomba!“ Komentátor Honzejk narazil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČMKOS Josef Středula

Komentátor Petr Honzejk se vrátil ke sjezdu ČSSD. Ocenil především vystoupení předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středuly, který by prý mohl vytáhnout levici z trablů, protože přichází s lákavými levicovými nápady a zároveň se jasně vymezuje vůči hnutí ANO.

„Vždycky, když slyším na sjezdu @CSSD mluvit šéfa odborů @JStredula, říkám si: Tak ten by mohl vytáhnout levicovou partaj z bryndy. Charismatický projev se zajímavým obsahem (týden dovolené navíc, vyšší minimální mzda, delší nemocenská), srozumitelné vymezení proti nápadům ANO,“ napsal Honzejk na sociální síti Twitter.

Pod jeho příspěvkem se rozjela živá diskuse, ve které mimo jiné zaznělo, že je zajímavé, kolika pravicově smýšlejícím lidem, především novinářům, se líbil Sobotka. Hlasitě ho podporovali, i když by mu pravděpodobně nedali svůj hlas, kdyby se lámal volební chleba. Zazněl také dotaz, kdo všechny Středulovy nápady nakonec zaplatí.

„P. Honzejku, Vy jste opravdu král novinářské komedie :) Charismatický projev populisty, který nemá žádnou odpovědnost a nikdy ji neměl! Až bude mít odpovědnost v politice a nějaký výsledek, tak pište jako teď, jinak je to komedie. Oslavoval jste Sobotku, teď Středulu, fakt (bomba),“ napsal pan Martin Jirák.

Další diskutující považovali Středulu především za fantastu, který se uchyluje k různým klišé, ale reálná řešení nenabízí.

Paní Ivana Melkusová dospěla k názoru, že Honzejk dal Středulovi fakticky polibek smrti.

Našli se však i lidé, kteří s Honzejkem souhlasili a označili Středulu za možnou levicovou politickou hvězdu. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kauza Feri: Klaus ml. si udělal malou legraci. Zde FOTO

6:47 Kauza Feri: Klaus ml. si udělal malou legraci. Zde FOTO

Poslanec Václav Klaus mladší si udělal drobnou legraci z kolegy poslance Dominika Feriho (TOP 09). N…