„Pirát si zase hačne“. Revoluce proti Novotnému v Řeporyjích

16.02.2022 21:10 | Zprávy

Řeporyjský starosta Pavel Novotný bude čelit návrhu na odvolání. Podat jej chtějí opoziční Piráti. Důvodem je Novotného nepravomocné odsouzení za výtržnictví. Píše o tom server iDNES.cz.

„Pirát si zase hačne“. Revoluce proti Novotnému v Řeporyjích
Foto: AZy
Popisek: Pavel Novotný

Podle mluvčí Pirátské strany Veroniky Šmídové je odvolání starosty řádně zasazeným bodem na programu jednání zastupitelstva. „O setrvání pana Novotného ve funkci starosty se bude hlasovat,“ sdělila Šmídová a zdůvodnila i krok Pirátské strany. 

„Důvodem je fakt, že pan Novotný byl v září loňského roku nepravomocně odsouzen za tři úmyslné trestné činy a dostal půlroční trest odnětí svobody s odkladem na dva roky, kdy odvolací soud v lednu tohoto roku rozsudek z větší části potvrdil. To zásadně porušuje koaliční smlouvu, ke které se pan Novotný zavázal, a slib vůči občanům,“ poznamenala Šmídová. Novotný loni dostal podmínku za výtržnictví, podněcování k trestnému činu a nebezpečné pronásledování podnikatele Marka Víta. 

Novotný na celou věc reaguje svérázně, jak je jeho zvykem. „Jeden pošuk zahajuje volební kampaň. Nic jiného to není a podle toho to také bude vypadat,“ poznamenal Novotný s tím, že má normálně pirátku místostarostku a skutečně důležitou agendu. „Pan Čupka si dělá reklamu a vidím, že úspěšně,“ dodal Novotný, zmiňující pirátského zastupitele v Řeporyjích Jozefa Čupku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vef

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Budete kandidovat na předsedu strany?

Nebo máte nějakého jiného favorita? Podle mě strana moc na výběr nemá. Jestli většina lidí zná tak pět členů strany, tak je to hodně. Mě napadáte jen vy. Hlavně ne Válek nebo Jakob.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Videozáznam s Babišem vytažen v živém vysílání. Vondráček ho smetl

15:15 Videozáznam s Babišem vytažen v živém vysílání. Vondráček ho smetl

„Běžte se podívat do průmyslových podniků, jaká tam visí parte!“ pustil se poslanec Aleš Juchelka (A…