„Podvod. Bylo to kvůli prezidentské volbě!“ Zeman pár dnů před koncem mandátu rozdrtil Fialu

05.03.2023 11:31 | On-line

V Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News v neděli vystoupil prezident Miloš Zeman, jenž se hned v úvodu pustil do stávající vlády Petra Fialy (ODS). Podle Zemana vláda dělá velkou chybu, když bere peníze bezbranným lidem, což jsou i senioři. A hned doporučil, kde měla vláda peníze skutečně vzít.

„Podvod. Bylo to kvůli prezidentské volbě!“ Zeman pár dnů před koncem mandátu rozdrtil Fialu
Foto: Screen: Prima
Popisek: Prezident Miloš Zeman exkluzivním hostem pořadu Partie.

Prezident Zeman hned v úvodu řekl pár slov k souboji opozice s vládou o valorizaci penzí. „Sněmovna není v rozvratu, ale na druhé straně, opozice má svaté právo pro obstrukce a já její důvody chápu. Dnešní vládní koalice ještě jako opozice obstruovala rovněž, např. kvůli EET. Takže si nemají vzájemně co vyčítat,“ začal Zeman.

A hned pokračoval ve slovní palbě. „V pátek jsem na tiskové konferenci s maďarskou prezidentkou říkal, že dobrý stát má chránit ty, kteří se ještě nemohou bránit, a nešetřit na těch, kteří se už nemohou bránit. Tedy děti a důchodce. A stát, který chce šetřit na důchodcích, není dobrý stát.“

„Legislativní nouze se vyhlašuje pouze v případě katastrofy, ať už ekonomické, hospodářské, nebo pandemie,“ zdůraznil prezident.

Moderátorka připomněla, že za poslední dobu vzrostly důchody o 30 procent a jejich výše je na 50 procentech průměrné mzdy. Podle Zemana to ale nemění nic na tom, že český stát bude šetřit na důchodcích.

„Místo toho, aby se vláda vrátila k superhrubé mzdě, která by do rozpočtu přinesla mnohem více peněz. Proti 13 miliardám u této valorizace stojí 90 miliard ze zrušení superhrubé mzdy. Ale já jsem prosadil, že zrušení superhrubé mzdy má platit dva roky. Bylo to uvedeno v důvodové zprávě k zákonu a bylo to řečeno na mikrofon, ale tato vláda to nedodržela,“ zlobí se Zeman. Vláda podle něj přiživuje růst dluhu a tím přiživuje i inflaci.

Základním důvodem, proč to vláda udělala právě tak, je prezidentská volba, protože tato vláda podle Zemana nechtěla, aby se mluvilo o valorizaci důchodů, o vyšším zdanění nemovitostí nebo o nových regulačních poplatcích ve zdravotnictví. „A to je podvod na voličích,“ nešetřil prezident Zeman ostrými slovy.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

životní úroveň

Dobrý den, pane Juchelko. Zajímá mě jedna věc. máte nějaký plán, jak zvýšit životní úroveň občanů ČR?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Fialův režim začal totálně ničit parlamentní demokracii,, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseNávštěvník99 , 05.03.2023 12:00:48
Jejich svévole vyvolává otázku, zda ještě máme demokratický parlament nebo jen loutkové divadlo Fialova režimu, který si na parlamentní demokracii jen hraje. Pětikolaka se postavila nad zákony, ničí zavedené parlamentní zvyklosti, odhlasuje si, že pro ni neplatí. Zákaz diskutovat o kontroverzní zákoně je jen třešničkou na svévoli koalice. Děs.

|  22 |  0

Další články z rubriky

Miliardy Ukrajině: Je to jinak. Mnozí neuvidí rádi

8:15 Miliardy Ukrajině: Je to jinak. Mnozí neuvidí rádi

V sobotu americký Kongres schválil mnohamiliardovou finanční pomoc Ukrajině, na kterou země dlouho č…