Pokles, pokles, pokles, pokles. Češi přestávají věřit elitním politikům

4. 4. 2016 11:00

Andrej Babiš, Martin Stropnický, Bohuslav Sobotka a Milan Chovanec. I přestože stále opanovávají přední místa žebříčku popularity agentury STEM, počty příznivých hodnocení klesají.

 Pokles, pokles, pokles, pokles. Češi přestávají věřit elitním politikům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Andrej Babiš

Nejlépe hodnoceným politikem i přes pokles zůstává Andrej Babiš (56 % kladných odpovědí), ministr financí a předseda hnutí ANO. Druhé místo získal nově ministr obrany Martin Stropnický s 51 % kladných odpovědí (ANO), který přeskočil nyní bronzového premiéra Bohuslava Sobotku. Ten třetí příčku drží společně s ministrem vnitra Milanem Chovancem (oba ČSSD, 50 %). V případě předsedů stran ČSSD a ANO Sobotky a Babiše jde o nejméně příznivé hodnocení od vzniku vlády. 

Ostatní členové vlády jsou dle průzkumu hodnoceni podobně jako na konci roku 2015, mírný vzestup spatřujeme pouze u ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera (ČSSD) a ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové (ANO). Šlechtovou společně s ministryní školství Kateřinou Valachovou (ČSSD) a ministrem spravedlnosti Robertem Pelikánem (ANO) zná oproti loňskému roku také více lidí. 

Celá zpráva ZDE

Stabilní podporu mají stále i představitelé opozice – Vojtěch Filip, předseda KSČM, necelou třetinu obyvatel, pětina občanů vnímá příznivě předsedu ODS Petra Fialu a 13 % občanů předsedu TOP 09 Miroslava Kalouska.

Agentura STEM zjišťovala také popularitu nových prvních místopředsedů ODS a TOP 09 Alexandry Udženiji a Marka Ženíška, stejně jako předsedy hnutí Úsvit Miroslava Lidinského. Ani jeden však prozatím nevešel v přílišnou známost. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Někdo zaplatil za fotografii Babiše z října 2013. A potom? Obnažené holky, šestky silikony, bradavky jak na dlani

11:35 Někdo zaplatil za fotografii Babiše z října 2013. A potom? Obnažené holky, šestky silikony, bradavky jak na dlani

Andrej Babiš je dalším významným mužem, který je obětí virtuálního útoku na sociální síti, jako se t…