„Pravdoláskařští politici najednou mlčí k výhrůžkám zabitím, když jde „jen“ o mne,“ Okamura kritizuje ignoraci výzev k jeho zneškodnění

07.09.2021 21:12

Předseda hnutí SPD se pozastavuje nad lhostejností, se kterou někteří čeští politici přistupují k vyjádření romských předáků k veřejné výzvě Ladislava Márthy k pobodání Tomia Okamury.

„Pravdoláskařští politici najednou mlčí k výhrůžkám zabitím, když jde „jen“ o mne,“ Okamura kritizuje ignoraci výzev k jeho zneškodnění
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura

Okamura na sociální sítě umístil video, v němž jsou zachyceny výroky bývalého zaměstnance Koalice romských reprezentantů Libereckého kraje, který v něm vyhrožuje, že by politik měl být pobodán. Reagovaly na něj stovky lidí a případem se již zabývá policie.

Neuvěřitelná vyjádření romských předáků k jejich veřejné výzvě Romům k pobodání Okamury totiž pokračují. „Poté, co člen Koalice romských reprezentantů Libereckého kraje Ladislav Mártha ve videu veřejně vyzýval Romy k pobodání Tomia Okamury, protože chce SPD ukončit zneužívání sociálních dávek nepřizpůsobivými, tak tuto výzvu jeho kolega a předseda Romské demokratické strany Miroslav Tancoš zlehčuje slovy: ‚Byla to ironie, dělal si z toho srandu a nemyslel to vážně.‘ Na video mě v pátek upozornila policie,“ popisuje Okamura.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

O to víc šéfa SPD zaráží, jak se k situaci stavějí jeho kolegové ze Sněmovny. „Zajímavé je pozorovat, jak k těmto výhrůžkám zabitím mlčí ‚pravdoláskařští‘ politici ostatních stran, kteří se přitom neustále ohánějí demokracií… najednou se jim to nehodí, když jde o Okamuru?“ pozastavuje se.

„Romští předáci z Libereckého kraje ve videu vyzývají všechny Romy k tomu, aby vzali nože a pobodali Okamuru, a k odstranění mojí osoby. Jako důvod Romové ve videu uvádějí to, že Okamura chce ukončit zneužívání sociálních dávek nepřizpůsobivými. A zároveň Romové ve videu vyzývají ostatní Romy k tomu, aby ve volbách volili Piráty, kteří chtějí dávky zachovat,“ dodává.

A závěrem své spoluobčany žádá: „Podpořte prosím u voleb SPD, ať ukončíme zneužívání dávek nepřizpůsobivými. A ať potopíme Piráty. SPD nepoklekne a drží slovo. Máme odvahu říkat pravdu.“

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hasil průšvih? Lipavský na fotce, která Zemana potěší. I s Pekarovou

10:40 Hasil průšvih? Lipavský na fotce, která Zemana potěší. I s Pekarovou

Zdálo se, že právě izraelská otázka bude jedním z důvodů, proč prezident Miloš Zeman, nebude chtít j…