Prezident Zeman: Palestinský Hamás je teroristická organizace

26.11.2018 14:13 | Zprávy

Prezident Miloš Zeman nevidí Pásmo Gazy jako nezávislý stát, protože tamější vládní hnutí Hamás vnímá jako teroristickou organizaci. Řekl to dnes izraelskému prezidentovi Reuvenu Rivlinovi. Zároveň ho pozval na další návštěvu České republiky. Odpoledne český prezident jako první český politik promluví v Knesetu, izraelském parlamentu Knesetu. Zprávu přinesla ČTK.

 Prezident Zeman: Palestinský Hamás je teroristická organizace
Foto: Hanka Brožková - KPR
Popisek: Prezident Miloš Zeman a prezident Státu Izrael Reuven Rivlin

Zeman Rivlinovi řekl, že ho inspirovala jeho myšlenka o Izraeli jako jednom státě se dvěma národy. Myšlenku označil za provokativní. „Všechny velké a hluboké myšlenky jsou provokativní,“ řekl. Je proto zvědav na Rivlinovy argumenty. Protože mnoho desetiletí je tady diskuze o dvou nezávislých státech. Ale popravdě já vůbec nevidím nezávislý stát v Gaze, protože vnímám Hamás jako teroristickou organizaci a ne jako stát,“ řekl Zeman při společném vystoupení s Rivlinem před zahájením vlastního jednání.

Poznamenal, že Českou republiku pojí s Izraelem konkrétní a ne jen formální přátelství. Rivlina pozval na další návštěvu Česka. Izrael označil za svou „druhou zemi“ a vyjádřil přání, aby se Česko stalo druhou zemí i pro Rivlina. Ten mu odpověděl, že pokud bude ČR jeho druhou zemí, stane se golemem.

Podle Rivlina je česko-izraelské přátelství velmi silné, ocenil spolupráci například v technologiích nebo investicích. Poznamenal, že společné přátelství je v současné době potřeba více než dříve.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Bc. Martin Bednář, MBA. byl položen dotaz

A co celkové snížení hranice odpovědnosti u mladistvých?

Vzhledem k tomu, čeho se třeba náctiletí kolikrát dopouští, nebylo by na místě, aby se snížila hranice trestně právní odpovědnosti třeba právě na 16? Pak ať i volí.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pithartův soud přiměl Paroubka k reakci. Beneš, Hitler a rok 1938

4:44 Pithartův soud přiměl Paroubka k reakci. Beneš, Hitler a rok 1938

Edvard Beneš nebyl zrádce. Byl to prezident, který držel stát pohromadě v nejtěžším období naší hist…