Vodvářka ve svém blogu uvádí, že obě města mají cosi společného. „Začal v nich celoplanetární průser a obě jsou v zemích, kde jsou lidská práva podřazena základnímu etalonu současného zřízení – absolutní moci,“ poznamenal. Vzpomíná na události 26. 4. 1986, kdy došlo v Černobylu k výbuchu jaderného reaktoru. „Komunistický režim (a to už za vlády ‚osvíceného‘ Michaila Gorbačova) se zachoval naprosto standardně – tedy systémem mrtvý brouk, nic se neděje, klídek. A to bez ohledu na blízké město Pripjať, kde žilo zhruba 50 tisíc obyvatel, jež bylo vystaveno bezprostřednímu riziku nemoci z ozáření. Evakuace začala až po 36 hodinách po výbuchu. Důležitější než lidské životy byla pověst režimu,“ poznamenal Vodvářka a vzpomíná i na další události v té době – ať již prvomájovou manifestaci v Kyjevě, tak i start Závodu míru.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: vef