„Pytlíky na bl*tí připravit.“ Slováci řekli, co si myslí o útoku na Ukrajinu

13.04.2022 22:38 | Ze sítí
autor: nab

Agentura Focus se ptala Slováků na názory na válku na Ukrajině a bezpečnost Slovenska. „Připravte si pytlík na blití,“ varuje před zhlédnutím výsledku šetření sázkař Michal Sirový, který průzkum zveřejnil na svém twitteru. Jenže až 44,8 procenta Slováků si například myslí, že válku na Ukrajině zavinilo NATO v čele se Spojenými státy. „Slováci, totální výmaz v hlavách,“ rozčilují se na sociálních sítích Češi.

„Pytlíky na bl*tí připravit.“ Slováci řekli, co si myslí o útoku na Ukrajinu
Foto: Twitter
Popisek: Mrtví civilisté v ulicích ukrajinského města Buča

Jak ukazuje graf, až 66,6 procenta Slováků uvedlo, že konflikt na Ukrajině je nevyprovokovanou a neomluvitelnou ruskou agresí. Celých 44,8 procenta Slováků si však myslí, že za válku na Ukrajině je zodpovědné NATO s USA.

Až 57,2 procenta Slováků si stojí za názorem, že Rusko oprávněně považuje rozšiřování Severoatlantické aliance za ohrožení své bezpečnosti. Za garanta nezávislosti a územní celistvosti považuje NATO 62 % Slováků.

Nato by podle 55,52 procenta respondentů nemělo vyhovět ukrajinské žádosti uzavření nebe nad Ukrajinou.

S odzbrojením Ukrajiny a zbavení této země nacistů prostřednictvím speciální vojenské operace, jak válku ruská strana nazývá, nesouhlasí pak 54,1 procenta dotázaných. Proti demilitarizaci se vyslovilo 37,3 procenta slovenských občanů.

S názorem, že ruský prezident Vladimir Putin chce obnovit ruské impérium, a je proto hrozbou nejen pro Ukrajinu, ale i pro další země, souhlasí 64,5 procenta Slováků. Opačného názoru jich je 33,3 procenta respondentů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

Mgr. Ondřej Krutílek byl položen dotaz

Hodnocení EU

Proč když hodnotíte EU, naše členství, zmiňujete jen pozitiva? Podle vás je vše zalité sluncem? U jiných stran jako třeba STAN to chápu, ale u ODS? To už jste stejně prounijní? Dřív jste nebývali a byli jste podle mě racionální, což už v případě EU u vás neplatí, což mě mrzí. Nechápejte mě špatně, j...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vlastizrádci, kolaboranti a Brno. Posselt nám aspoň připomněl, co jsou zač, kvituje Holec

18:28 Vlastizrádci, kolaboranti a Brno. Posselt nám aspoň připomněl, co jsou zač, kvituje Holec

„Je to jen další smutný coming out pražských redakcí.“ Publicista Petr Holec napsal pár slov k blíží…