„Rasistická" Slavia: Češi se vrhli na Skotsko. Zase bude veselo

23.03.2021 14:32

Bitva mezi Skoty a Čechy kvůli fotbalovým klubům pokračuje na internetu. A fanoušci vytahují zajímavé věci. Například jak Rangers dostali trest za "sektářské skandování". A pak museli zavřít 3000 míst na stadionu. „Ostuda,“ projevil se další fanoušek. A právě dnes vyšlo najevo něco dalšího. Fanoušci Rangers zabili člena konkurenčního klubu.

„Rasistická" Slavia: Češi se vrhli na Skotsko. Zase bude veselo
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Inkriminovaný okamžik zápasu pražské Slávie, při němž měla zaznít rasistická slova
reklama

Minulý týden českou kotlinu, alespoň tedy tu, která se zajímá o fotbal, rozlítilo chování skotského klubu Glasgow Rangers. Zápas, který Slavia vyhrála 2:0, se nesl ve znamení agresivních zákroků, brankář Kolář kvůli jednomu takovému má frakturu lebky. A zatímco hráč Rangers Glen Kamara si trvá na tom, že mu Kúdela pošeptal něco rasistického, slávistická verze je, že Kúdela nic rasistického neřekl. Slavii pak nebylo umožněno vrátit se do šaten a při cestě na dopingový test byl Kúdela údajně Kamarou udeřen do obličeje. Hráče Slavie eskortovala policie. Celý incident tak zřejmě rozhodne až UEFA.

Anketa

Je dobře, že mají být na covid testováni všichni zaměstnanci i OSVČ?

39%
61%
hlasovalo: 8127 lidí

Vzhledem k povaze hry mají oba kluby svých věrných fanoušků více než dost a bitva se přesunula na internet. Na twitterovém účtu Glasgow Rangers se vyřádil nejeden slávista a vytáhl na klub řadu věcí z minulosti.

Například David Minto, dle profilové fotky nepochybně slávista, na skotský klub vytáhl incident z roku 2019. Tehdy fanoušci dle UEFA pokřikovali a „sektářsky skandovali“. Následně pak Rangers musel uzavřít pro zápas s polským klubem 3000 míst a na nich vyvěsit transparent #EqualGame (Férová hra) s logem UEFA.

„Váš trenér se odmítá vyjádřit k útoku Kamary na hráče. A kamery byly zakryté? Ostuda. Ale nelhali jste poprvé, co?“ rýpal do klubu další Čech s odkazem na nepotvrzené obvinění od trenéra Stevena Gerrarda.

Ale nejsou to jen čeští fanoušci, kteří rýpou do skotského klubu. „Nebudete mluvit o tom fanouškovi, co zabil fanouška Celticu?“ ptal se Rhys Jones. Jak totiž informuje deník Scottish Sun, fanoušci v barvách Rangers se nejdříve pohádali a následně zabili 35letého Kamila Charyszyna. A to brutálně, podříznutím hrdla mačetou.

Charyszyn podle výpovědi sousedů řekl: „Já fandím Celticu, ale koho to zajímá, do p*dele?“ Rangers s Celticem právě v tento den remizovali 1:1. Dle sousedů byla hádka hlasitá a vyhrocená. „A než jsem se nadál, byla všude policie a byl tam stan,“ uvedl svědek. A Charyszyn měl podříznuté hrdlo.

Kromě toho někdo ztvárnil zápas a postoj Rangers i do krátkého komiksu.

„Kopnout míč do Kuchty: OK
Brutální útok na Koláře: OK
Zmlátit Kúdelu: OK
Neznámý verbální útok na Kamaru: To není OK“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš promluvil a někomu bude zle: Bartoš prý měl velvyslancům Unie tvrdit, že přijme migranty, jakmile bude premiérem

21:21 Babiš promluvil a někomu bude zle: Bartoš prý měl velvyslancům Unie tvrdit, že přijme migranty, jakmile bude premiérem

Hostem Press klubu rádia Frekvence 1 byl ve středu živě po telefonu premiér Andrej Babiš (ANO). Prom…