"Rathův" exposlanec Pohanka povede Sexuologický ústav

21. 8. 2012 20:22

Bývalý poslanec sociální demokracie Michal Pohanka, znám rovněž z kauzy kolem Davida Ratha, bude od září šéfovat Sexuologickému ústavu 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Nahradí tak známého sexuologa Jaroslava Zvěřinu.

"Rathův" exposlanec Pohanka povede Sexuologický ústav
Foto: Hans Štembera
Popisek: Nemocnice - ilustrační foto nemocnice
reklama

„Uspěl ve výběrovém řízení,“ cituje iDnes.cz Zvěřinův komentář na Pohankův úspěch. Ten to však ve výběrovém řízení neměl složité, neboť byl jediný účastníkem.

A co bude mít Pohanka v plánu? „Nějaké plány, co bych chtěl v ústavu změnit, samozřejmě mám, ale nebylo by fér říkat to předem, dřív než s těmi návrhy seznámím zaměstnance ústavu," říká ke své nové práci. Jasné zatím je, že by se chtěl – a to ho taky nejvíce zajímá – věnovat sledování souvislosti hormonálních výkyvů organismu s nefungující sexualitou.

Zmíněná práce není jediný Pohankův kontroverzí tah. Proslavil se totiž asi hlavně tím, že s dalším poslancem zběhl od ČSSD a umožnil vznik vlády Mirka Topolánka. Pohanka v roce 2008 složil poslanecký mandát a vrátil se k tomu, co ho nejvíce baví, tedy k profesi sexuologa. Dosud Pohanka působil jako gynekolog a sexuolog ve Fakultní nemocnici v Brně.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Výsměch europoslanci Kolajovi za žalování do Bruselu: Soudruh Pirát, železná pěst komisařky Jourové. A paní učitelce to taky povíte?

8:47 Výsměch europoslanci Kolajovi za žalování do Bruselu: Soudruh Pirát, železná pěst komisařky Jourové. A paní učitelce to taky povíte?

Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek ve svém facebookovém komentáři glosuje reakce odpůrců volby …