„Řekli, že jsem nesbíral podpisy a že nejsem registrovanej.“ Fanouška Drahoše nechali stát za dveřmi a on se svěřil PL

22. 1. 2018 18:58

Lidé z Prahy měli dnes jednu z mála příležitostí promluvit si mezi prvním a druhým kolem prezidentských voleb s Jiřím Drahošem. Kino Lucerna nabídlo své prostory pro setkání Drahoše s jeho příznivci. V pondělí odpoledne však mnozí zjistili, že se nedostanou dovnitř, přestože venku mrzli drahnou dobu a přáli si spatřit možného příštího prezidenta České republiky. Jeden ze zklamaných fanoušků serveru ParlamentníListy.cz popsal své pocity.

„Řekli, že jsem nesbíral podpisy a že nejsem registrovanej.“ Fanouška Drahoše nechali stát za dveřmi a on se svěřil PL
Foto: Vít Hassan
Popisek: Jiří Drahoš po prvním kole prezidentských voleb
reklama

V pražském kině Lucerna v pondělí od 17. hodin odpoledne probíhalo setkání podporovatelů Jiřího Drahoše s prezidentským kandidátem. Zájemců o setkání s možným příštím prezidentem nebylo právě málo, takže se už před pátou hodinou odpoledne stalo, že před Lucernu vyšel sám Drahoš a omluvil se všem, kteří čekali venku na mraze, že čekají marně. Asi padesátka lidí se tak zklamaně vydala ke svým domovům.

Jeden ze zklamaných podporovatelů Jiřího Drahoše serveru ParlamentníListy.cz popsal, jak je nešťastný z toho, že ho nevpustili dovnitř. Hodně prý stál o to, vidět budoucího prezidenta republiky, ale většina akcí, které si na internetu našel, byla mimo Prahu. Když zjistil, že se jedna akce koná i v Lucerně, zajásal. Jak se však ukázalo, bohužel předčasně.  

Fotogalerie: - Jiří Drahoš slaví postup

Kandidáti Drahoš, Horáček a Hilšer
Jiří Drahoš postupuje
Manželé Drahošovi přicházejí
Jiří Drahoš na pódiu
Jiří Drahoš po prvním kole prezidentských voleb
Jiří Drahoš po prvním kole prezidentských voleb

Nesbíral jsem podpisy

„Určitě je to pro mě trochu zklamání, protože jsem pana Drahoše volil už v prvním kole. Jsem jeho velký fanoušek. Jsem pražský a tohle je jedna z mála akcí, které se konají v Praze, tak samozřejmě to pro mě zklamání určitým způsobem je, protože jsem chtěl vidět budoucího prezidenta České republiky,“ posteskl si asi třicetiletý muž v kožené bundě s brýlemi. Strávil prý dost času tím, že na internetu hledal akce s Jiřím Drahošem v Praze, ale v prvním kole prezidentských voleb žádnou jinou než akci v kině Lucerna nenašel. Jiří Drahoš ostatně po prvním kole oznámil, že bude většinu času kampaně trávit mimo Prahu.

A jak tým Jiřího Drahoše odůvodnil zklamanému fanouškovi to, že ho nevpustí dovnitř? „Odůvodnili to tak, že mi řekli, že jsem nesbíral podpisy a že nejsem registrovanej,“ prozradil zklamaný podporovatel. Navzdory svému zklamání je prý však připraven volit Jiřího Drahoše i ve druhém kole.

Fanoušek Jiřího Drahoše, který se nedostal do Lucerny. Foto: Vít Hassan

Na akci Jiřího Drahoše se dostali např. aktivista Tomáš Kozel nebo neúspěšní prezidentští kandidáti Pavel Fischer a Michal Horáček, kteří po prvním kole jasně podpořili Jiřího Drahoše proti Miloši Zemanovi.

Stojí za pozornost, že celá řada fanoušků Jiřího Drahoše byla poměrně rozpačitá. Zatímco čekali, zda se dostanou dovnitř, povídali si mezi sebou o tom, že Miloš Zeman svým sólo vystoupením na TV Nova zabodoval a srovnal skóre s Jiřím Drahošem. I fandové Jiřího Drahoše už mají za to, že šance obou pánů na vítězství jsou vyrovnané.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Šílený Moravec. Snad na to nekoukáte?“ Babiš s radostí vytáhl fakta

18:36 „Šílený Moravec. Snad na to nekoukáte?“ Babiš s radostí vytáhl fakta

Andrej Babiš v tradičním nedělním „Čau lidi“ vyprávěl jeden hodně smutný příběh. „Myslete na covid, …