„Rozbijou mi hubu.“ Plná Praha mládeže, víc a víc. Dusno se stupňuje

01.04.2021 7:36

Ministři domlouvají a vyhrožují, ale pražská náplavka je zřejmě silnější. Včera bylo opět plno, i přes přítomnost policie. Moderátor ČRo Jiří Štefl vzkázal těm, kdo se na něj sesypali za jeho příspěvky: „Věřte, že mě váš on-line komentář ze židle nezvednul.“ A začal varovat ostatní, kdo se hrozí nad počínáním Pražanů, například Filipa Černého z ČT, který mínil, že mladí lidé svých chováním vyhladí starší ročníky. A názory na zábavu na náplavce se liší i v ODS.

„Rozbijou mi hubu.“ Plná Praha mládeže, víc a víc. Dusno se stupňuje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pražská náplavka praskala ve švech. Policisté vyzývali tlampačem i osobně k dodržování protikoronavirových opatření, zejména k nošení respirátorů a zákazu pití alkoholu na veřejnosti
reklama

Anketa

Necháte se očkovat proti covidu-19? (Ptáme se od 1.4.2021)

hlasovalo: 19188 lidí
Ani policie, ani covid, ani stesky odpovědných nezabránily Pražanům v tom, aby znovu navštívili náplavku. Dle článku i videa serveru Novinky.cz lidé posedávali ve skupinkách, bavili se, popíjeli nebo jen opalovali. A policisté se je snažili přimět, aby měli i ve slunečném počasí a na poslední březnový den i ve vedru nasazenou ochranu úst a nosu. Porušování opatření řešili prý policisté domluvou.

I teď některým bavící se občané vadí. Moderátor ČRo Štefl vzkázal těm, kteří se do něj za jeho předchozí příspěvky o náplavce trefovali, že „se dokáže naštvat, ale je taky dost splachovací“.

„Takže vy, kteří mě tady už od večera různě titulujete, věřte, že mě váš on-line komentář ze židle nezvednul. Jo a dneska má být až 25 stupňů. Hlava na hlavě na náplavce – to zní jako plán,“ vzkázal.

A rozhodl se varovat další, aby nedělali stejnou chybu jako on. „Lidi, já chápu, že náplavka, jaro a fuck off vládě je kombinace, které nelze odolat. Taky bych tam nejraději zítra po službě zaskočil s klukama na klobásu a pivo. Ale prosím, zdaleka není vyhráno. Situace je křehká a finiš v nedohlednu. Neshlukujte se v davech, 3R!“ nabádal neurolog Matěj Slovák a Štefl varoval: „Matěji, pozor na tahle slova. Já už dostávám výhružky, že mi rozbijou hubu.“

Varoval také Filipa Černého, cenami ověnčeného novináře, který z ČT přešel do vydavatelství Economia, ale v roce 2020 se znovu vrátil. Černý nefotil náplavku, ale Riegrovy sady, kde bylo také plno. „Tahle nadějná mladá generace, co zachrání tento svět, se bohužel rozhodla starší ročníky vyhladit covidem,“ mínil 45letý novinář a bývalý reportér Reportérů ČT. „Filipe, sdílet něco takového se nesmí! Poučte se z mého včerejšího tweetu,“ nabádal Štefl.

K plné náplavce měl svou poznámku i starosta Pavel Novotný. „Jsou to debilové a policie se s nimi (je to jen můj osobní názor) moc maže. Ta bezohlednost je nekonečná.“ Jeden z diskutujících mu připomenul, že v dodržování opatření podle fotografií také není úplně důsledný. „A co jako nebo? Jako že jsem pokrytec? Mlátit celou náplavku pendrekem! Vrazi,“ eskaloval starosta.

Názory v ODS se ale různí. „Kdo byl na náplavce, ať nepočítá, že se jeho dítě dostane na školu. Vy holoto utržená ze řetězu!“ zlehčoval situaci poslanec Jan Skopeček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

17:38 Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

Prezidentu Václavu Klausovi se nechce věřit, že máme tak hloupou politickou elitu, že by byla ochotn…