„Ruská pr*sárna.“ Špitá se o Ukrajině. Ale i o Německu a Francii

08.04.2021 14:50

Ruská vojenská technika se přesunuje na rusko-ukrajinské hranice a kandidát na prezidenta Petr Pavel má jasno proč. Rusko údajně testuje novou americkou administrativu. „Rusko má ve své strategické bezpečnostní teorii i praxi princip nazvaný eskalací k deeskalaci,“ myslí si. Dle novináře Alexandra Mitrofanova se v ruském tisku rozebírá válka, kterou Rusko rozpoutá s Ukrajinou. „Ruská prasárna“, zaznělo na článek ruských novin. Ale kritika Západu prošla.

„Ruská pr*sárna.“ Špitá se o Ukrajině. Ale i o Německu a Francii
Foto: Reprofoto: 1tv.ru
Popisek: Vladimir Putin.

Anketa

Má premiér Babiš na vlastní pěst shánět vakcíny i vysoko nad rámec cen, které vyjednala EU?

78%
22%
hlasovalo: 11678 lidí

Na rusko-ukrajinských hranicích roste aktivita ruských vojenských složek. Země pod vedením prezidenta Vladimíra Putina posílá na hranici s Ukrajinou tanky a vzkazuje světu, že si na svém území může přesouvat tanky, kam uzná za vhodné. Z Ukrajiny se zase ozývá, že armáda je připravena čelit případné ruské agresi.

Svůj názor k poslednímu vývoji v této zemi připojil v rozhovoru pro Forum24 bývalý šéf NATO Petr Pavel. „Rusko má ve své strategické bezpečnostní teorii i praxi princip nazvaný ‚eskalací k deeskalaci‘. Jeho použitím může Rusko v čase podle své volby nejprve vyhrotit situaci, samozřejmě s odkazem na nepřátelské kroky protivníka, vyvolat obavy z možného konfliktu, donutit protějšky odkrýt karty a následně postupným uvolněním nejen získat mnohem více, než by bylo jinak možné, ale zároveň s využitím cílené informační kampaně vytvořit dojem konstruktivního mírotvorce. Myslím, že jsme v přímém přenosu svědky uplatňování tohoto principu,“ myslí si.

Dále dodal, že jak současné Rusko, tak ani Sovětský svaz v mezinárodních vztazích nefungoval na principu pokus-chyba, ale vždy přemýšlel o několik kroků dopředu. „Ani tentokrát nejde o nějakou okamžitou reakci na nějakou izolovanou událost. Důvodů v pozadí může být více. Nátlak na Ukrajinu a její zastrašování na cestě do euroatlantických struktur mezi nimi jsou jistě také. Je to i testování Západu, a především nové americké administrativy, kam až jsou ochotné zajít v obraně demokratických hodnot a podpoře Ukrajiny. A tak jako v novodobé ruské historii již několikrát, kdykoliv se režim prezidenta Putina dostává do vnitřních potíží, najde rychle vnějšího nepřítele, kterým odvede pozornost,“ dodal Pavel.

Novinář Alexandr Mitrofanov zase na svém twitteru napsal, že se to v Česku ví málo, ale v ruském mediálním prostoru se má na několika názorových platformách rozebírat válka, kterou rozpoutá Rusko proti Ukrajině. „Zároveň v Česku tlačí nejvyšší představitelé dvě hybridní zbraně ruského kremelského agresora – Sputnik V a Dukovany,“ myslí si Mitrofanov. Načež dostal v diskusi odpověď, že snad by ruská účast ve výstavbě Dukovan padla, kdyby Rusko válku s Ukrajinou rozjelo. „Proč? Řekne se, že malé Rusko přepadla obrovská, zlá Ukrajina, a bude po ptákách. Naopak že je nutné nešťastnému Rusku pomoct,“ má jasno novinář.

Politický geograf Michael Romancov sdílel článek serveru Ruské noviny, kde se psalo o tom, že za problémy Ukrajiny údajně může západ, speciálně Francie s Německem, a to prý již tím, jak se tyto země zachovaly při rozpadu Jugoslávie. „Rusko místo toho odvrátilo tři hrozící války. 2008 tím, že uznalo nezávislost Abcházie a Jižní Osetie a 2014 tím, že přijalo Krym... Ufff...“ dodal Romancov.

Novinář Vláďa Foltán má za to, že se dá souhlasit s tím, že za problémem s Ukrajinou může právě Francie a Německo, jelikož tyto země se dle něj chovají vůči Rusku slabošsky. „Těžko pak můžou Rusy od čehokoliv odradit a doplácí na to Ukrajina (a Gruzie a další). Zbytek je samozřejmě klasická ruská prasárna,“ uzavřel tweet Foltán.

Senátor Pavel Fischer pak píše o tom, že na okupovaných územích Ukrajiny roste napětí a není se prý čemu divit. „Moskva vysílá jednotky armády ve velké síle. Budu o tom jednat s velvyslancem Perebyiniem. Na Ukrajině se už 7 let hraje o to, zda v Evropě rozhoduje dělostřelectvo, nebo mezinárodní právo,“ myslí si Fischer.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: tle

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

znásilnění

Dobrý den, prý pro novou definici znásilnění hlasovalo 169 poslanců. A co ten zbytek? To byl někdo proti? Zajímalo by mě kdo. A ještě víc by mě zajímalo, jak to bude vypadat v praxi. Jak bude oběť prokazovat, že říkala ne? A zvyšují se s novelou i tresty za znásilnění, protože když občas slyším o ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úplně jinak. Reforma „slovenské ČT“ tak, jak se o ní nepíše

12:53 Úplně jinak. Reforma „slovenské ČT“ tak, jak se o ní nepíše

Na Slovensku je rušno kolem veřejnoprávních médií. „Největší likvidátoři svobody slova se dnes pasuj…