Savčenková se hlásí: Jdu na Donbas! Ale pozor, budete překvapeni

09.06.2016 12:41 | Zprávy
autor: fib

Národní hrdinka Ukrajiny Naděžda Savčenková se včera setkala s prezidentem Ukrajiny Petrom Porošenkem. Jedním z témat jejich společné diskuse byla i již dříve deklarovaná pozice Savčenkové týkající se její připravenosti účastnit se přímých rozhovorů se zástupci samozvané Doněcké a Luhanské republiky. K tomu se vyjádřil zástupce ministra pro dočasně obsazená území Ukrajiny Georgij Tuka, který má vůči tomuto plánu jisté pochyby.

 Savčenková se hlásí: Jdu na Donbas! Ale pozor, budete překvapeni
Foto: youtube.com
Popisek: Nadija Savčenko

Po včerejší schůzce mezi Naděždou Savčenkovou a ukrajinským prezidentem se někdejší vojenská pilotka podělila o své dojmy z rozhovoru v rámci svého vystoupení na ukrajinském televizním kanále 112 Ukrajina.

Uvedla, že jedním z témat rozhovoru byl i její vlastní návrh na účast její osoby v přímém vyjednávání se zástupci samozvané Doněcké a Luhanské republiky, tedy s Alexandrem Zacharčenkem a Igorem Plotnickým.

„Prezident se i nadále drží toho názoru, že jsou tito pánové teroristé, protože zabíjejí naše lidi. Přímé rozhovory jsou sice možné, ale v takovém kontextu je vést bude velmi složité, na Ukrajině se toho všichni bojí. Mým cílem je hovořit jen a pouze o propuštění rukojmí. To byl vlastně i můj cíl od samého počátku,“ uvedla Savčenková.

„V některých momentech jsem se cítila trochu jako školačka, to je v pořádku, pořád se ještě mám čemu učit,“ podělila se ukrajinská hrdinka o svých pocitech ze setkání s prezidentem Porošenkem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

Proč zase zavádíte EET?

Jednak to bude určitě zase něco stát, a to nejen podnikatele, ale i stát. Zajímá mě kolik? A druhá věc, víte, jak to vůbec chodí v praxi? Že vám třeba řemeslník řekne dvě ceny – jednu s účtenkou a druhou o dost levnější bez ní? A co myslíte, že si při dnešních cenách většina lidí vybere? Někteří jdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Bezpečnostní riziko.“ Z Německa jdou miliony extrémistickým neziskovkám

4:44 „Bezpečnostní riziko.“ Z Německa jdou miliony extrémistickým neziskovkám

Z německého státního rozpočtu proudí desítky milionů korun do pražské kanceláře Nadace Rosy Luxembur…