„Si děláš p*del?“ Platy politiků: Dusno mezi mocnými

28.10.2021 12:14 | Ze sítí

Senátoři ve středu smetli ze stolu návrh na zmražení platů politiků. Těm tak příjmy vzrostou asi o 6 procent. Končící premiér Andrej Babiš (ANO) to označil za další podvod budoucí koalice ODS, lidovců, TOP 09, STAN a Pirátů. Odborový boss Josef Středula se tentokrát postavil po bok Babišovi. A to už se ozval Mirek Topolánek. „Si děláš pr*el?“ zvolal.

„Si děláš p*del?“ Platy politiků: Dusno mezi mocnými
Foto: Vít Hassan
Popisek: Mirek Topolánek

Dnes již bývalí poslanci zvoleni na léta 2017 až 2021 hlasovali pro zmražení platů politiků. Návrh prosazoval končící premiér Andrej Babiš (ANO). Většina senátorů však jeho návrh označila za populistický a smetla ho ze stolu.

Babiš to nenechal bez komentáře. Rozhodnutí Senátu označil ve vyjádření pro ČTK za „naprosto nehorázné“ a za další podvod budoucí vlády na voliče.

A tentokrát se k němu přidal i šéf Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula. „Zmrazení platů politiků se nekoná. To, co před volbami deklarovala vláda i opozice jedním hlasem, tak nyní opozice, která má v senátu většinu, zamázla. Takže děkujeme. To je ta ZMĚNA, kterou slibovali?“ zeptal se Středula.

Josef Středula se zlobí

Jenže na to konto mu vzápětí položil otázku expremiér Mirek Topolánek. „Děláš si pr*el?“ otázal se.  

Josef Středula se zlobí

Zaznělo i připomenutí, že pro zmražení platů nehlasoval ani jeden senátor za hnutí ANO. Dva senátoři z Babišova hnutí hlasovali proti zmražení.

„Ani jeden senátor ANO nehlasoval proti. Dva nepřišli, jeden se zdržel, dva hlasovali proti zmrazení. Kde máte ten souvis s opozicí?“ zeptal se ředitel organizace Hlídač stát Michal Bláha.

Josef Středula se zlobí

Přidal se i bývalý ministr financí za TOP 09 Miroslav Kalousek.

„Pane předsedo Josefe Středulo, oba dva víme, že Babišův návrh byla nesystémová pitomost. Respektuji Vaše právo tuto pitomost obhajovat. Je ale hodně nefér svalovat její neschválení na opozici v Senátu. On ji totiž nepodpořil ani jeden senátor za ANO. A ANO ještě není opozice,“ pravil Kalousek.

Josef Středula se zlobí

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

autor: mp

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EU nás uvedla v omyl s očkováním. Babiš vytáhl silné info

19:41 EU nás uvedla v omyl s očkováním. Babiš vytáhl silné info

„Kdo za to může? Co nám říkala celý rok Evropská komise? Že když dosáhneme 70 procent proočkování do…