„Směje se vám do ksichtu!“ Feri si užívá v Paříži. Ve vedení jedné redakce to bouchlo

05.07.2021 21:27

Bývalý poslanec Dominik Feri, kterého několik žen v médiích nařklo ze sexuálního obtěžování a násilí, podle šéfredaktora Petra Konečného a editorky Barbory Koukalové z webu Expres.cz provokuje z dovolené v Paříži. „Feriho úsměv hada je o důvod víc, abyste se přihlásily na policii všechny,“ vyzývají novináři.

„Směje se vám do ksichtu!“ Feri si užívá v Paříži. Ve vedení jedné redakce to bouchlo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dominik Feri

Anketa

Která volební strana předvedla zatím NEJHORŠÍ kampaň?

2%
10%
1%
4%
0%
hlasovalo: 15206 lidí

Vysmáté fotografie exposlance, který údajně sexuálně obtěžoval desítky dívek, nejsou podle Konečného a Koukalové absolutně namístě. „Představte si, že jste jedna z těch až třiceti dívek, na něž byl vyvíjen nátlak či byly přímo obtěžovány, a teď se díváte do tváře vysmátého bývalého politika, jak vám v dandy oblečku mává ze svého důchodu v Paříži,“ píší.

Policie vyzvala všechny dívky, které s ním měly tuto zkušenost, aby se přihlásily policii, a není teď a v tomto bodě veselého dovolenkáře větší důvod to udělat, míní Konečný a Koukalová. „I když mohou mít pocit, že jim nikdo nepomůže, protože se jim z promenády směje do ksichtu,“ dodávají.

  • Původní zdroj ZDE

„Neziskovky by nyní měly dívkám pomoci, dodat odvahy a vysvětlit jim, co to znamená, když se musí dívat na usmívajícího Feriho a co se skrývá za jeho chováním a proč by se právě nyní neměly bát mluvit,“ zdůrazňují.

Feri je prý ve válce s ženami, které měl údajně sexuálně zneužívat. „Feriho instagramový účet pořád sleduje přes milion lidí, tudíž má obrovský vliv, a jeho sebejisté vystupování ve stylu: ‚Mám to v paži, si jedu, čau‘ předvádí jeho neprůstřelnost a to, jak vede s dívkami, které si stěžovaly na jeho chování, jednoduchou psychologickou válku,“ píší, že namísto toho, aby si Feri zavřel účet a stáhl se do ústraní, tomu naopak přidává na síle už jen tím, jak bezchybné léto nyní prožívá.

Proto je podle nich exposlanec i dál obklopen ženami, aby ukázal, že mu stále důvěřují, a cítí se zcela neohrožen. „Což je přesně ten moment, kdy dívky, které s ním mají mít nemilou zkušenost, dostanou pocit převahy, kterou nyní exposlanec nad nimi má,“ míní novináři.

„Psychologové a lidé, kteří pracují s obětmi sexuálního násilí, popisují predátorské chování tímto způsobem a poukazují na znaky, které na jeho osobu sedí jak ‚prdel na hrnec‘. Lidé s dobrou prací a dobrým postavením, samozřejmě velmi inteligentní a s rozhledem, navenek chovající se jako gentlemani,“ podotýkají Konečný s Koukalovou.

Lze se prý tak už nyní zaměřit na jeho vzorec chování, který by se dal označit přinejlepším jako „pobuřující“. „Dovedete si představit, že by o vás někdo byť i jen lhal v takové záležitosti, jakou je sexuální agrese, a vy byste trávil čas tím, že budete ukazovat svůj nijak nedotčený báječný život? Lživá obvinění dokáží dostat na kolena nejednoho siláka a málokdo by měl myšlenky na slunné léto,“ dodávají závěrem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura se ohradil proti pomluvám od Hrušínského, Láska se mu vysmál: Takto hájíte svobodu slova?

17:28 Okamura se ohradil proti pomluvám od Hrušínského, Láska se mu vysmál: Takto hájíte svobodu slova?

Senátor Václav Láska (SEN21) se podivuje nad jednáním předsedy SPD Tomia Okamury, který podal předža…