TV Nova, Televizní noviny. Vybafli Ledecký, Hrušínský, Adamovská. Už je zle

21.02.2021 21:31

Ve zpravodajské relaci Televizní noviny na TV Nova dnes po zprávě o zhoršování epidemické situace v Česku zazněly k aktuální situaci názory z uměleckého spektra. „My nosíme roušky od samého počátku pandemie, dokonce se mi lidé v obchodu tenkrát smáli, takže pro nás není ničím novým nosit respirátory. Je to to nejmenší, co pro sebe i ostatní můžeme udělat,“ zaznělo ve zpravodajské relaci z úst houslového virtuosa Pavla Šporcla k občanům. Pak ale došlo i na principála Divadla Na Jezerce Jana Hrušínského, který ještě před necelým rokem hovořil o covidu-19 lehce odlišně než jeho kolegové. Nechyběli ani herci ze seriálu Ordinace v růžové zahradě.

 TV Nova, Televizní noviny. Vybafli Ledecký, Hrušínský, Adamovská. Už je zle
Foto: Repro TV Nova
Popisek: Principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský
reklama

Anketa

Je dobře, že Roman Prymula odešel ze všech veřejných funkcí a nechce se vracet?

hlasovalo: 11644 lidí
Názory přišly hned od několika osobností z kultury. Zpěvák Matěj Ruppert shrnul, že „situace není dobrá a asi ani dlouho nebude“, a rozhodl se poradit, abychom „přečkali jaro“. „Když přečkáme jaro, tak pak přijde to léto a budeme se moct zase potkávat,“ řekl rozjařeně.

I další ze zpěváků připojil své pocity z vývoje koronavirové epidemie v Česku. Marek Ztracený poučil lidi, že je důležité si uvědomit, že „to není o nařízeních, o politicích, ale že to je o každým z nás“.


Další osobností z hereckého prostředí byla herečka Zlata Adamovská. Podle ní je „spousta věcí, které lze dělat i s rouškou“.

Herec Petr Štěpánek už ale nic s rouškou zřejmě dělat nechce. Řekl, že se těší, až si sundáme roušky a respirátory a budeme žít normálně.„Nedělejte kraviny, prostě buďte zodpovědný,“ vyzval zpěvák Petr Janda. Podle něj by lidé neměli potají chodit do hospod. „Nedělejte, že se nic neděje,“ vyzval.

A připojil se též herec Martin Stránský. „Buďte silní. Vydržte to ještě chvilku a pak tenhle celej blbinec půjde prostě někam pryč. Držím vám palce a buďte negativní,“ sneslo se od něj v okénku vzkazů.

Vystoupil však i zpěvák Janek Ledecký, jenž dříve některá z opatření vlády označil za „debilní“. Podle něj má být jasno, „kudy bychom se měli vydat“. Ve svém vstupu upozornil na data ze zemí po očkování. Právě to je totiž podle něj správná cesta i u nás.

A vystoupil i principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský, který ještě před necelým rokem po prvních restrikcích reagoval na oznámení o zákazu akcí pro více než 100 lidí slovy, že jde o „likvidaci“ jeho divadla a covid-19 pokládal za nemoc „s příznaky lehké chřipky“.

Hrušínský nyní promluvil jen velmi krátce a vyzval, aby se lidé „chovali rozumně“.

Podivuhodného zpravodajského vstupu si všimla komentátorka Karolina Stonjeková a vzhledem k hojnému výskytu herců ze seriálu Ordinace v růžové zahradě podotkla: „Už jde fakt do tuhýho! Nova povolala do boje proti pandemii herce z Ordinace.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Maďarsko se blíží Rusku! Po estrádě s duhou před velvyslanectvím bruselský Pirát Peksa ještě přiložil pod kotel

19:58 Maďarsko se blíží Rusku! Po estrádě s duhou před velvyslanectvím bruselský Pirát Peksa ještě přiložil pod kotel

Pirátský europoslanec Mikuláš Peksa varuje před novým maďarským zákonem, zakazujícím propagaci LGBTQ…