„Ta žena nekřičí údajně, když jí řeže hlavu. Ona křičí doopravdy!“ Video s bestiální vraždou jedné z evropských turistek v Maroku koluje po internetu. Silná reakce

28.12.2018 11:33

V Maroku byly brutálně zabity evropské turistky. Vrazi si jejich smrt nahráli, píše server New York Times. V souvislosti s vraždou dvou skandinávských dívek bylo následně zadrženo 19 lidí.

„Ta žena nekřičí údajně, když jí řeže hlavu. Ona křičí doopravdy!“ Video s bestiální vraždou jedné z evropských turistek v Maroku koluje po internetu. Silná reakce
Foto: Youtube.com
Popisek: Vlajka Islámského státu

Čtyřiadvacetiletá Dánka Louisa Vestagerová Jespersenová a osmadvacetiletá Norka Maren Uelandová byly zabity nedaleko od obce Imlíl. Tam je objevil minulé pondělí francouzský pár turistek.

„Viděly jsme stan, který byl otevřený. A viděly jsme dvě holky, bylo to otřesné. Byly rozřezané. Varovaly jsme každého, koho jsme viděly v Imlilu, aby nechodil nahoru. Nechtěly jsme najít víc, než jsme viděly,“ popsaly turistky. Píše o tom server Blesk.cz.

Původní text ZDE.

Ze vsi se vychází na horu Tubkál, nejvyšší vrchol pohoří Vysoký Atlas. Za vraždou podle všeho stojí muži přísahající věrnost teroristické organizaci Islámský stát. 

Původní text ZDE.

Na internetu se pak objevilo video, na němž je zachycena vražda jedné z turistek. Žena křičí, muž jí hrdlo podřezává kuchyňským nožem. Jedna z turistek byla zavražděna ve stanu, druhá venku. Vybrány byly náhodně. Muži, kteří dívky zabili, u toho křičeli, že jde o vůli Alláha. Jde celkem o čtyři jedince, kteří již byli zatčeni na autobusové zastávce - upozornil na ně totiž místní obchodník. 

K tomu, jak česká média referovala o bestiální vraždě, se vyjádřil v dopise redakci bývalý český politik známý z éry premiéra Mirka Topolánka a Stanislava Grosse a spojený s tzv. kauzou Kořistka. A velmi se rozčílil. 

„Píše se neuvěřitelné... Žena v záběru údajně křičí, zatímco ji muž podřízne hrdlo kuchyňským nožem,“ všiml si Kořistka a dodává, že žena nekřičí údajně, ale křičí doopravdy, volá svoji matku. „A ten muž (islamista) jí nepodřízne hrdlo, ale uřeže hlavu jí a její kamarádce. Neuřeže ji jedním řezem, ale řeže, řeže, řeže...“ podotýká Kořistka a poukazuje na video.

„Co jste to za hajzly a prodejné novinářské děvky, když popíšete tyto bestiální vraždy tímto způsobem? Hnus,“ dodal Kořistka rozzlobeně. „Napsat pravdu o těchto islámských vrazích by asi bylo málo korektní, že? Dovedete si představit, že jste rodič těchto dívek a vidíte toto video? Korespondentka New York Times Rukmini Callimachi prohlásila, že bylo potvrzeno, že video bylo odesláno přátelům oběti a jedné z matek obětí,“ dodal Kořistka. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Romea v nesnázích. Aktivistce to ujelo. Omluvte se! žádá Pavel Černý. A přišel první krok

14:26 Romea v nesnázích. Aktivistce to ujelo. Omluvte se! žádá Pavel Černý. A přišel první krok

Na tiskové konferenci lidskoprávních aktivistů zaznělo něco, co zřejmě zaznít nemělo. Podle Edity St…