"Ten chlap je ožralý. Vezou ho vozíkem". Novináři se smějí Zemanovi za návštěvu Číny

17. 5. 2017 10:01

Řada českých médií se vyřádila na videu z čínské návštěvy Miloše Zemana. Prezidenta na něm přivážejí v golfovém vozíku na společné fotografování hlav států, které několik desítek vteřin čekají, než jejich kolega zaujme své místo. Média toho využila k poznámkám o kondici hlavy státu a někteří připojili i oblíbené spekulace o jeho vztahu k alkoholu.

"Ten chlap je ožralý. Vezou ho vozíkem". Novináři se smějí Zemanovi za návštěvu Číny
Foto: Hanka Brožková KPR
Popisek: Prezident Miloš Zeman při zahraniční návštěvě ČLR
reklama

Prezident Miloš Zeman absolvuje na státní návštěvě Číny velmi náročný program. Předtím navíc navštívil Liberecký kraj, absolvoval oslavy výročí konce druhé světové války a řešil vládní krizi. Program se podle některých médií již poněkud výrazněji projevuje na prezidentově kondici.

Web Novinky.cz píše, že na prezidentovi „byla znát únava“. Podle Novinek to bylo patrné především v prvních dnech po příjezdu do Číny. „Ochranka a spolupracovníci mu museli pomáhat při chůzi výrazněji než jindy,“ píše web. I reportéři čínské státní televize CCTV podle něj poznamenali, že prezidentovi asi není úplně dobře, když při vystupování z letadla zavrávoval a musel se chytit zábradlí.

V neděli, která byla již třetím dnem prezidentova programu, Miloš Zeman po celodenním jednání před novináři vtipkoval slovy expremiéra Nečase: „Já nejsem Jana Nagyová, ale včera (v sobotu) jsem také pracoval jako kůň.“

Po několika dnech jednání se zástupci Číny a také s ruským prezidentem Vladimírem Putinem pak Zeman odjel na summit účastníků projektu Nová Hedvábná stezka. A právě nad jeho působením se zde novináři nejvíce „vyřádili“.

Nejen Novinky.cz, ale i server Echo24.cz a Aktuálně.cz sdílely video z fotografování účastníků jednání. To probíhalo před jednacím sálem a zatímco ostatní prezidenti (včetně čínského a ruského) již stáli připraveni, ten český v první řadě stále chyběl. Na Aktuálně.cz si dali záležet a čtenářům zvýraznili, jak Miloše Zemana přiváží golfový vozík, ze kterého český prezident namáhavě vystupuje a následně jej protokolista odvádí na jeho místo, zatímco ostatní státníci se rozhlížejí, co je za problém.

Takto ukázala „rodinné foto“ světová média:

A TAKTO PŘEDSTAVILO ZÁBĚRY AKTUÁLNĚ.CZ

„Téměř tři desítky politiků se k místu pořizování fotografie vydaly z jednací haly pěšky. Pro českého prezidenta byla ale vzdálenost příliš velká, a na místo ho proto odvezl vozík. Na záběrech je vidět, že ostatní politici, včetně čínského či ruského prezidenta, museli na příjezd Zemana několik desítek sekund čekat,“ popsalo výjev Echo24.cz.

Miloš Zeman na konferenci o Nové Hedvábné stezce také promluvil. Jeho projevu se věnoval Tomáš Etzler, někdejší zpravodaj České televize v Číně. Sdílel Zemanovo vystoupení s komentářem: „Některé komentáře, které jsem včera dostal od svých přátel novinářů, hodnotily prezidentův projev takto.“

A následoval výběr originálních glos. „Ten chlap byl ožralej,“ byla první z nich, na kterou přišla reakce: „Jsem si jistý, že byl.“ A další zase napsal: „Hodně pomalé. A hodně opilé. Haha.“

 

 

Na podobné poznámky o kondici prezidenta zareagoval rozhodně jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Ten novinářům vyjmenoval, co všechno prezident během minulého týdne stihl absolvovat, načež lapidárně shrnul: „Leckterý mladší politik by při takovém vytížení skončil hospitalizován.“

Na svůj facebookový účet pak vyvěsil fotografii na vozík upoutaného amerického prezidenta Franklina Delano Roosvelta, který, jak upozornil, dokázal i z této pozice vyhrát největší válku všech dob.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Já můžu říkat, co si myslím, protože nikam nekandiduju...“ Xaver měl u Soukupa „zlou“ myšlenku

20:50 „Já můžu říkat, co si myslím, protože nikam nekandiduju...“ Xaver měl u Soukupa „zlou“ myšlenku

Koronavirus a opatření nařízená vládou – to bylo tématem čtvrtečního pořadu moderátora Jaromíra Souk…