To mohlo skončit zle. Generál o vyvěšení trenek na Hradě

21. 9. 2015 10:41

Bezpečnostní expert a exšéf rozvědky Karel Randák zhodnotil pro deník Právo víkendovou akci recesistů ze skupiny Ztohoven – vyvěšení červených trenek na pražském Hradě. S Hradní stráží by si zkušený rozvědčík vůbec nebral servítky. Zejména proto, že happening mohl mít pro našeho nejvyššího ústavního činitele fatální vyústění.

 To mohlo skončit zle. Generál o vyvěšení trenek na Hradě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Randák

„Je to naprosté selhání těch, kteří mají na starosti. Co kdyby to byli opravdu teroristé nebo atentátníci, kteří by lezli po střeše a mohli by například dovnitř hodit komínem nebo oknem bombu nebo jedovatý plyn? Nikdo cizí nemá po takto střeženém objektu co lézt, a pokud tam leze, tak je to prostě selhání,“ zhodnotil Randák to, že aktivisté poměrně nerušeně vylezli na střechu Pražského hradu.

Hradní stráž dle jeho názoru zřejmě podcenila situaci, když nechala lešení, po kterém se aktivisté dostali na střechu Hradu, nestřežené. „Nechci rovnou říkat, že si někdo dal šlofíka, ale ano, je to zkrátka selhání lidského faktoru. Jestliže je tam nějaké lešení, tak ho samozřejmě měl někdo pohlídat,“ má jasno Randák.

Adekvátní reakcí na takovéto selhání ostrahy Hradu by dle Randáka mělo být přísné potrestání. „Asi, že by je měli všechny vyhodit. Neumím na to nic jiného říct,“ uvedl bezpečnostní expert deníku Právo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hrozí „válka oligarchů“ a odplata za Babišova syna? Miroslav Kalousek upozornil, že Pleslova MF Dnes prý vyhrožuje miliardáři, pro kterého píše Slonková

18:24 Hrozí „válka oligarchů“ a odplata za Babišova syna? Miroslav Kalousek upozornil, že Pleslova MF Dnes prý vyhrožuje miliardáři, pro kterého píše Slonková

Výhrůžky či standardní komentáře a analýzy? Co znamenají slova MF Dnes adresovaná majiteli Seznamu, …