"To není islám, ale hnuslám!" Na Primě bude dusno. Muslim a jeho odpůrci u jednoho stolu

10.08.2016 20:15

V neděli odpoledne bude TV Prima dávat poslední díl v rámci speciální edice pořadu Prostřeno: Poslední večeře. V něm se opět sejde parta, která vařila loni v září a dostala se do konfliktu s Egypťanem Abdelem kvůli jeho víře. Ochutnávku z pikantního speciálu přináší Blesk.cz.

"To není islám, ale hnuslám!" Na Primě bude dusno. Muslim a jeho odpůrci u jednoho stolu
Foto: repro TV Prima, tan
Popisek: Ekatěrina Novoselová v Prostřeno

Už je tomu takřka rok, co se na televizních obrazovkách objevil díl pořadu Prostřeno, ve kterém vystoupil muslim Abdel, jehož účast vyvolala velký povyk nejen mezi ostatními soutěžícími. Odmítal totiž pít alkohol a jíst vepřové, na druhou stranu však nutil ostatní k tomu, aby dojídali své porce, i když nechtěli.

V posledním dílu speciálu Poslední večeře se tak opět sešel důchodce Ladislav, samoživitelka Katka, dobrák Petr, vyznavač zdravého životního stylu Aleš a již zmíněný Egypťan Abdel, aby si zopakovali vyostřenou atmosféru, která sálala z televizních obrazovek.

A při této příležitosti uvolnil Blesk.cz dvě videa, ve kterých soutěžící v čele s Alešem konfrontují Abdela s tím, co se jim na jeho jednání nelíbilo. A hlavním problémem je jeho víra, jak ji nazval Aleš, „hnuslám“.

Na úvod videa Abdel říká, že přece všichni vědí, že televize lže a že byl celý pořad sestříhaný právě tím způsobem, který vyvolá největší negativní emoce. Aleš s ním však nesouhlasil. „Já musím říct, že mě to přišlo hodně reálné, to jak to bylo sestříhané, z mého pohledu,“ prohlásil Aleš a dodal, že muslimové dávají ostatním lidem jen dvě volby, buď je tolerovat, nebo se podřídit.

„S vámi není domluva. Tys nutil svoje hosty dojídat, i když to nechtěli, a sám se nedotkl jídla, které ti dal hostitel o den pozdějc,“ pronesl Aleš a dodal: „A když jsem se začal víc zajímat o ten váš hnuslám, tak jsem zjistil, že to tak máte prostě všude, ve všem. Ve všem to máte tak, že vy můžete dělat všechno, vy máte poslední slovo a všichni ostatní se můžou podřídit, nebo vás tolerovat.“

„Hnuslám mě napadl před nějakou dobou, v okamžiku, kdy jsem se tady o tu víru začal zajímat,“ vysvětloval Aleš ve svém medailonku s tím, že do setkání s Abdelem neměl s muslimy žádné zkušenosti. „Oni nerespektují, oni chtějí, aby byli respektováni,“ řekl. „Když navíc vidím, co jim ta víra umožňuje, za co se můžou všechno skrýt, co prostě jaké zvěrstva, to jsou prostě šílené věci.“

„Prostě jsou to věci, které mi přijdou hnusné. Ať už je to vztah k malým holčičkám, k tomu, že chlap může zabít jiného chlapa a vzít si jeho ženu do otroctví a ukrást mu jeho majetek a je to správný podle té víry, tak je to prostě hnusné. A tak mě prostě napadlo, že tomu budu říkat hnuslám,“ dodal na kameru Aleš.

Abdel však nebyl jediným muslimem, který v pořadu Prostřeno nadzvedl mnohé ze židle. Letos v lednu totiž TV Prima odvysílala díl, ve kterém vystoupila ruská muslimka Jekatěrina, která chtěla ukázat, že ne všichni muslimové musejí být teroristé.

„Já jsem očekávala jak dobré, tak i hodně zlé komentáře. A ti lidé to dokázali,“ řekla Jekatěrina v pořadu Top Star magazín. „Někdo mě chtěl podříznout, uškrtit, znásilnit. Opravdu tam byly drsné komentáře,“ popsala virtuální útoky na její osobu s tím, že se venku bojí a zřejmě si pořídí pepřový sprej. Na rozdíl od Abdela měla však mnohem menší problémy se samotnými soutěžícími, kteří ji podle jejích slov přijali velmi otevřeně.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: spa

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Paní Marie se prokousala všemi formuláři a dostala 115 korun. Okamura názorně popsal, jak funguje Fialovo paraple

8:54 Paní Marie se prokousala všemi formuláři a dostala 115 korun. Okamura názorně popsal, jak funguje Fialovo paraple

Kabinet Petra Fialy rozevřel svůj „Deštník proti drahotě“, který má pomoct lidem vůči rekordnímu zdr…