„Tohle mě nenapadlo v nejdivočejších snech!“ Janek Ledecký je znovu ve varu kvůli své dceři Ester

08.05.2018 14:50

Vydělává miliony, sama z nich ale ještě neviděla ani korunu. Úspěšně propaguje Česko v zahraničí, ale komunikace doma vázne. Tak by se dala popsat aktuální situace Ester Ledecké. Lyžařský svaz jí stále dluží peníze za olympijské medaile, zároveň ale po Ledecké požaduje reklamní prostor na kombinéze. Otec Ester, skladatel a hudebník Janek Ledecký, je pořádně rozzlobený. Proč svaz ještě Ledecké nezaplatil?

„Tohle mě nenapadlo v nejdivočejších snech!“ Janek Ledecký je znovu ve varu kvůli své dceři Ester
Foto: youtube.com
Popisek: Janek Ledecký
reklama

Celý spor se týká reklamního prostoru na závodní kombinéze Ledecké. Jak informoval deník Sport, nové vedení úseku alpského lyžování chce aktuální úspěch dvojnásobné olympijské vítězky využít k zisku prostředků na provoz. „Jde nám o dohodu a nějakou podporu. Princip je takový, že potřebujeme podporu na mladé. Musí tam být nějaká solidarita,“ řekl pro deník Sport šéf úseku alpských disciplín Ladislav Forejtek.

Anketa

Vyčítáte Jaroslavu Foldynovi účast na akci Nočních vlků?

hlasovalo: 10851 lidí

Poněkud problematicky se ve světle tohoto výroku jeví dosavadní tréninkové zázemí Ledecké. Ta totiž v minulosti většinu financí na sportovní přípravu čerpala z rodinné pokladny. Zpěvák Janek Ledecký v jednom rozhovoru celkové náklady na kariéru Ester vyčíslil na 12 milionů korun. S tím, jak Ledecká v posledních letech obsazuje přední příčky na mezinárodních závodech, získává finanční odměny od pořadatelů závodů. I tyto peníze mnohdy utopí v přípravě, platí z nich například trenéry.

Svaz nyní po Ledecké požaduje, aby mu postoupila dvě reklamní plochy na kombinéze, každou o rozměru přibližně padesát centimetrů čtverečních, jde takřka o třetinu marketingově využitelné plochy na sportovním úboru. „Tohle mě nenapadlo v nejdivočejších snech. Svaz v minulosti nebyl schopen zajistit sponzory, takže plochy byly vždy závodníků, ti je vyžívali pro svoje sponzory, aby mohli zajistit svoji závodní činnost. V momentě, kdy se někomu podaří takový úspěch, je za to potrestaný,“ láteřil Janek Ledecký.

  • Původní zdroj ZDE

Podle sportovního manažera Viktora Valty z agentury Sport Invest, která Ledeckou zastupuje, měl svaz každý rok určitou část reklamní plochy na kombinéze k dispozici. Nebyl však schopen ji využít a Ledecká si nakonec sponzory zajišťovala sama. Janek Ledecký navíc potvrdil, že svaz doposud Ledecké neposlal ani 4,7 milionu korun, které jí náleží jako odměna za získané medaile. „Zatím nikdo nedostal ani korunu, ani realizační tým, ani Ester. Je opravdu úplně neuvěřitelné, že v takové situaci svaz přišel s požadavkem, že by Ester měla platit peníze svazu. Vrátili jsme se sakumprásk šest let zpátky do momentu, kdy Ester jezdila žákovskou kategorii a všechno jsme si platili sami. Je to ostuda, hanba a křivda,“ zlobil se Ledecký.

Janek Ledecký v poslední době plnil mediální prostor svými nesouhlasnými výroky na adresu návrhu nové kompozice české hymny. „Nedělají si prdel. Myslí to smrtelně vážně,“ uvedl tehdy na Facebooku ke kompozici skladatele Miloše Boka. Reagoval také na redaktora Českého rozhlasu Miroslava Bureše, který ve článku s titulkem „Nezáleží mi na vás, vzkazuje Ester Ledecká“ kritizuje údajné nafoukané a uzavřené chování dvojnásobné olympijské vítězky. „Jako novinář jsem od roku 1993 byl opravdu na mnoha velkých sportovních akcích a mohl tam vidět takové borce jako Jan Železný, Jaromír Jágr, Tomáš Dvořák, ale třeba Usain Bolt a další a další, kteří na rozdíl od Ester Ledecké toho ve sportu opravdu hodně dokázali,“ psal v článku Bureš. Ledecký se ostře ohradil s tím, že jeho dcera před závody potřebuje klid a novináři o této skutečnosti věděli předem. „Tento novinář Bureš, vzhledem k tomu, že je to Čech zaměstnaný ve veřejnoprávním sektoru, tak předpokládám, že bude povýšený, tak to u nás chodí,“ vrátil Burešovi direkt Ledecký.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mak
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kabinet požádá Sněmovnu o nouzový stav do konce března. Podnikatelé, zpozorněte

23:03 Kabinet požádá Sněmovnu o nouzový stav do konce března. Podnikatelé, zpozorněte

Vláda požádá Poslaneckou sněmovnu o zrušení usnesení, podle kterého má nynější nouzový stav skončit …