„Touhu a lásku nezastaví.“ Fendrycha s Pehem rozvášnilo homomanželství

20.05.2023 11:19 | Ze sítí
autor: vef

Manželství pro všechny. Téma, které opět zarezonovalo Sněmovnou, ve které se však opět nepodařilo projednání novely urychlit. „Ale pokrok nezastavíš, nakonec to projde, jako to prošlo v Británii," zkonstatoval na serveru Aktuálně.cz komentátor Martin Fendrych.

„Touhu a lásku nezastaví.“ Fendrycha s Pehem rozvášnilo homomanželství
Foto: Hana Brožková
Popisek: Vyslání jasného vzkazu, že pro nenávist a homofobii není na světě místo

Ve středu byl Mezinárodní den proti homofobii, bifobii a transfobii. Zkráceně IDAHOT. „Šest českých neziskovek působících v oblasti LGBT a vystupujících po názvem Jsme fér připomnělo, co letošní IDAHOT provázelo. O den dřív se poslankyně ANO Jana Pastuchová a poté poslanec STAN Jan Berki pokusili posunout projednávání novely o manželství pro všechny páry výš v pořadí. Návrh Berkiho byl kupodivu schválen, novelu předřadili. Na řadu se ale dostala až v devět večer a poté naděje na rychlejší projednání zhasla. Všechny strany vládní koalice (ODS, TOP 09, KDU-ČSL, STAN a Piráti) navrhly schůzi přerušit," poznamenává Fendrych. Na mezinárodní den proti homofobii, bifobii a transfobii se již novelu předřadit nepovedlo. 

„Ve středu se stalo ještě něco jiného. Britský velvyslanec v České republice Matt Field napsal o IDAHOT článek pro iDnes. Vysvětluje v něm, že ve Spojeném království mají zákon o manželství pro všechny už deset let. Přijala ho konzervativní vláda," poznamenal Fendrych. Všiml si Fieldových slov, kdy hovořil o tom, že nebe Britům na hlavu nespadlo a společnost se nezhroutila. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Všestranný úpadek USA a Západu už nikdo nezastaví, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseJamščik , 20.05.2023 14:14:28
Všechna ta svinstva vč. fašismu se šíří z USA. "Demokratická" část Evropy je nasává jako houba vodu. Evroatlantická civilizace je určena k zániku. Evropa se může ještě zachránit. Stačí málo. Odstřihnout se od zločinné a zhoubné politiky USA a od nástrojů této politiky, jako NATO, EU a politické neziskovky placené zloduchy z USA. Navázat spoplupráci s celým evroasijským prostorem a se všemi zeměmi BRICS+. Izolované USA, propadlé na úroveň podmocnosti IV. kategorie, mohou za oceánem dál rozvíjet Me too, BLM a řešit problematiku záchodů pro neutrální pohlaví.

|  10 |  0

Další články z rubriky

Šel mezi chvilkaře. Nebyli rádi. Zejména Minář

7:30 Šel mezi chvilkaře. Nebyli rádi. Zejména Minář

Aktivista, influencer a také zaměstnanec Ministerstva životního prostředí ČR František Kubásek vyraz…