Úředníci dnes zkontrolují, zda lidé vyklidili ghetto Přednádraží

06.08.2012 6:06 | Zprávy

Zástupci stavebního úřadu dnes přijdou zkontrolovat, zda obyvatelé vyklidili ghetto v ulici Přednádraží v Ostravě-Přívoze. V pátek jim nařídili, že se mají vystěhovat do sobotní půlnoci.

 Úředníci dnes zkontrolují, zda lidé vyklidili ghetto Přednádraží
Foto: rep
Popisek: Domy na ostravském Přednádraží

Kolem 140 lidí v ghettu zůstává, pustili se do menších oprav a chtějí úředníky přesvědčit, aby své rozhodnutí změnili. Také podnikatel Oldřich Roztočil, jehož firmě Domy Přednádraží budovy patří, se dnes chce proti rozhodnutí stavebního úřadu odvolat.

Roztočil domy koupil asi před dvěma lety. Tvrdí, že je chtěl postupně opravit, ale nemohl to udělat kvůli nefunkční kanalizaci. Komu kanalizace patří, zatím není vyjasněné. Dvě z rodin, žijících v ghettu, mají podle Roztočila platné nájemní smlouvy, ostatním nájemníkům už smlouvy na dobu určitou skončily.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: adr, čtk

Mgr. Bc. Hubert Lang byl položen dotaz

Co myslíte tou regulací uprchlíků z Ukrajiny?

Budete je dál přijímat? Za jakých podmínek? A co bude s těmi, co už tu jsou, a že jich není málo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ukrajinec ji chytil pod krkem. A takhle jsme dopadli

12:12 Ukrajinec ji chytil pod krkem. A takhle jsme dopadli

„Jděte, jděte, jděte!“ křičí policisté. Nešli jsme, a toto zažili. Stalo se na pražské stanici metra…