„Útočíte na mou zesnulou matku? Nechutné.“ Nerudová cílila na rodinu Turka. Ten se neudržel

03.06.2024 23:23 | Monitoring

Danuše Nerudová, novopečená členka hnutí STAN, zatížená očekáváními – a Filip Turek jako kandidát Motoristů sobě a Přísahy coby překvapivý skokan voleb. Vztah mezi nimi jiskří přes sociální sítě. Nyní oba byli hosty pořadu 360 stupňů moderátorky Pavlíny Wolfové na CNN Prima News.

„Útočíte na mou zesnulou matku? Nechutné.“ Nerudová cílila na rodinu Turka. Ten se neudržel
Foto: Screen: CNN Prima News
Popisek: Danuše Nerudová a Filip Turek na CNN Prima News.

Vít Rakušan, lídr hnutí STAN, dnes řekl, že opravdu nechce, „aby nás tento xenofobní motorista reprezentoval v Evropském parlamentu“. Hovořil tak o panu Turkovi. – „Neodpovídám na to. Přijde mi, že je to poměrně nenávistná kampaň, která mi spíš připomíná úplně jiné politické subjekty. Beru to tak, že nám to zvedlo brutálně dosah,“ poznamenal Turek a podotkl, že sociálními sítěmi kolují rok i více stará vyjádření, a zejména vytržená z kontextu. 

„Nejsem xenofob ani homofob. Jsem bytostný demokrat, mám rád černý smysl pro humor a svobodu slova. Jsem kluk z paneláku, tak je pravda, že se občas vyjádřím drsněji,“ sdělil k tomu Turek. 

Názor Nerudové na Turka toto jeho vyjádření nic nemění. „Dlouho jsem to nechávala bez povšimnutí, myslela jsem si, že to je parodie. Když jsem se dívala na sociální sítě a viděla jsem traktoristy a motoristy, tak jsem si myslela, že to je strana, která je parodie. Pak jsem se začala na Instagram dívat blíže a přišla jsem na to, že je plný nenávisti, očerňování, urážek, vysmívání se komukoliv jinému, který má jiný názor. A proto jsem to nemohla nechat být. Jsou to věci, proti nimž bojuji celý život a myslím si, že toto na sociální sítě a do společnosti nepatří. Máme jeden velký příklad vedle nás, a to je Slovensko. Kam až ta nenávist ve společnosti zašla. Myslím si, že je třeba respektovat druhý názor, neznevažovat jej,“ řekla Nerudová. A vytáhla proti Turkovi také s fotografií zveřejněnou v Hospodářských novinách, jak je zvěčněn doma, kde má svícen s hákovým křížem.

„Mám doma spoustu starožitností. Máte pocit, že patřím do NSDAP? Nebo že jsem pravicový radikál?“ zeptal se a dodal, že se za tyto artefakty a dary nestydí. – „Normální lidé se neobklopují doma svastikami,“ pravila Nerudová, a že se obává prohlubování příkopů a událostí, které se staly na Slovensku.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Vanda Efnerová

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

pojištění

Nemyslíte, že by podnikatelům více než odložení plateb sociálního pojištění pomohlo, kdybyste zálohy tak rapidně nezvedli? Jak na takové navýšení ODS vůbec mohla přistoupit? Protože co si budeme povídat dříve nebo později ty zálohy budu stejně muset zaplatit, takže ta vaše pomoc je dost vratkavá, ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Co potvrdila včerejší diskuze?, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusevomen , 04.06.2024 9:45:33
To, že paní Nerudová je nejen blbá, ale i zákeřná. Pan Turek, ač nováček v politice, má daleko větší rozhled a na rozdíl od Nerudové ví o čem mluví. Lidi nezajímá kniha o ezoterice, ale budoucnost Evropy.

|  11 |  0

Další články z rubriky

Za 14 dní budou Azováci v Praze. Za 500 Kč si s nimi můžete popovídat

12:15 Za 14 dní budou Azováci v Praze. Za 500 Kč si s nimi můžete popovídat

Vojáci brigády Azov, kontroverzní brigády, na kterou v minulosti i Američané uvalili sankce, vyjedou…