„Uznanej konfidente!“ křičel na Babiše do mikrofonu. Takto dopadl

07.12.2022 9:04 | Ze sítí

Štáb České televize doprovázel jeden den v kampani favorita prezidentské volby Andreje Babiše (ANO). Zažil s ním mnohé. Spokojené dámy v soukromém pekařství i střet s Babišovým odpůrcem v Třebíči, kdy v konfrontaci s ním expremiér prohlásil: „Jen opakujete lži“. Od lidí kolem se šéfovi hnutí ANO dostalo hlasitého potlesku. Vysvětloval také, jak by se choval jako prezident, pokud bude zvolen.

„Uznanej konfidente!“ křičel na Babiše do mikrofonu. Takto dopadl
Foto: Screen ČT24
Popisek: Kandidát na prezidenta Andrej Babiš

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš v úterý hned dvakrát vyzval všechny své občany, aby se v 19:27 podívali na Události České televize.

„Budu rád, když se budete okolo 19.27 dívat na Události na ČT1 a ČT24, strávili se mnou celý den a budu vystupovat i živě,“ napsal v úterý odpoledne. A těsně před vystoupením ještě jednou upozornil, ať se všichni dívají, že už to vypukne. „Už za chvíli! Sledujte mě v 19:27 na ČT1 a ČT24.“

Andrej Babiš promlouvá

Andrej Babiš promlouvá

Ve večerních Událostech ČT moderátorka Marcela Augustová připomněla, že do prezidentských voleb zbývá 38 dní a oznámila, že jednotlivé uchazeče představí veřejnoprávní televize mimo jiné i v Událostech. S každým z kandidátů štáb ČT stráví jeden den. V reportáži dostanou prostor i podporovatelé a kandidáti uchazečů o Hrad.

A jako prvního představila favorita voleb Andreje Babiše. Den s ním natáčela ČT koncem listopadu, kdy se šéf hnutí ANO vydal na Vysočinu a na Moravu. A začal v rodinné pekárně v Pelhřimově.

„Já jsem vždycky říkal, že mám stát řídit jako firmu, ale musím říct jako rodinnou firmu, protože tam je solidarita, nějaká vize a nějaká hrdost. No aby ne, když jste to vybudovali,“ začal Babiš, když slyšel, že pekárna má asi 240 až 250 zaměstnanců.

Po uzavřeném jednání se zaměstnanci a s vedením firmy si šel vyzkoušet práci přímo v pekárenském provozu. Vyzkoušel si přípravu sladkých laskomin. „Není to Bůh ví co,“ zhodnotil poté svůj výtvor. „Kdybych se náhodou stal prezidentem, tak přijdu znovu,“ přislíbil zaměstnankyním v provozu.

Poté se rozloučil a vyrazil do další firmy. Svůj volební obytný vůz řídil sám, i když podle štábu ČT neřídil po celý den. Střídal se s dalšími členy svého volebního týmu. Dorazil do Humpolce, kde se bavil se silničáři.

„My navštěvujeme firmy, abychom měli zpětnou vazbu, jaký dopad mají na firmy drahé energie, které bohužel v Čechách máme,“ jal se vysvětlovat.

Poté ho čekala promluva k občanům ve dvou plných sálech - ve Velkém Meziříčí a v Třebíči. Doprovázel ho 1. místopředseda hnutí ANO a někdejší dvojnásobný ministr Karel Havlíček.

Babiš prý na obou místech přes hodinu odpovídal lidem na dotazy a pak se ještě podepisoval lidem do knih. A nejen do knih.

„Dobrý den, podepsal byste mi tady peněženku," požádal prezidentského kandidáta jeden z teenagerů. „To ji zničíme, ne?“ ptal se na to konto Babiš. „Nezničíme,“ ujišťoval ho mladík.

V Třebíči na Babiše čekalo pár odpůrců.

„Vypadni z Třebíče,“ vítal expremiéra nápis na transparentu, který v rukou držel mladý muž. „Babiše do koše,“ volal další z nich.

Jeden z kritiků si vzal mikrofon i během samotné debaty. „Vy jste uznanej konfident StB,“ oznámil známý fakt. „Nechte si to,“ okřikli ho okamžitě lidé v sále.

„Vy opakujete ty lži, které jedou v těch médiích,“ reagoval samotný Babiš.

Dostalo se mu hlasitého potlesku.

„Než se vás na něco zeptám, tak vám chci poděkovat za to, že jste,“ pravila jedna dáma v publiku.

I jí se dostalo mohutného potlesku.

„Já jsem připraven všem odpovídat na dotazy. I na nepříjemné, což jsem se taky snažil,“ oznámil poté do kamer ČT.

Veřejnoprávní televizi sdělil, proč by měl být prezidentem právě on.

„V první řadě jsem nezávislý. Dělal jsem ministra financí, dělal jsem premiéra, mám předpoklady, abych ten úřad mohl zastávat okamžitě,“ pravil Babiš.

 

 

Poté se objevil naživo přímo v Událostech ČT. Odpověděl na tři otázky, které dostanou všichni kandidáti.

„Nejdřív bych se musel stát prezidentem. Zatím je nejisté, jestli vůbec postoupím do druhého kola,“ začal. „Já bydlím 16 let v rodinném domě v Průhonicích a tam budu bydlet až do konce svého života, ale úřadoval bych samozřejmě tam, kde úřaduje stávající prezident Zeman,“ oznámil Babiš úmysl pracovat jako případný budoucí prezident přímo na Hradě.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Druhá otázka se týkala prezidentských pravomocí, zda by Babiš nějaké ubral, přidal, nebo na nich nic neměnil.

„Já bych na pravomocích nic neměnil,“ řekl Babiš.

V poslední otázce vysvětloval, jak by jako případný prezident spolupracoval s vládou, se Sněmovnou a se Senátem. Zdůraznil přitom, že ve Sněmovně i v Senátu má současná vládní pětikoalice většinu.

„Já pevně doufám, že pokud bych se stal prezidentem, tak by ta komunikace s vládou nastala, protože teď téměř žádná komunikace není. Snažil bych se nastolovat témata, diskutovat a s nimi spolupracovat a jim pomáhat. Pokud bych byl prezident a pan premiér by nemohl, protože má spoustu práce, tak bych byl připraven ho zastoupit. Třeba při řešení otázek migrace,“ uzavřel Babiš své vystoupení před kamerou.

Z jednoho dne v Olomouci sdílel Babiš na Facebooku 5 fotek. Z vánočních trhů i ze setkání před McDonaldem.

Andrej Babiš na FB

Andrej Babiš na FB

Andrej Babiš na FB

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Ing. Miloš Zeman byl položen dotaz

omluva

Sám o sobě říkáte, že jste se v životě až na výjimky neomloval. Nepadlo vás, že tohle je důvod, proč vae popularita klesá? A myslíte, že se máte za co omlouvat jako prezident? Pokud ano, za co podle vás?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Vyser.. se už na Babiše a něco dělejte. Zbabělci!“ Fiala opět připomněl, že Babiš prohrál. Toto ale nečekal

19:48 „Vyser.. se už na Babiše a něco dělejte. Zbabělci!“ Fiala opět připomněl, že Babiš prohrál. Toto ale nečekal

Premiér Petr Fiala (ODS) se na svém twitterovém účtu opětovně pustil do neúspěšného prezidentského k…